Milionári nielen tvrdo makajú, ale sa aj poriadne zabávajú. Za najluxusnejšie „hračky“ sú ochotní vyhodiť veľmi tučné balíky peňazí. V článku vám okrem ponorky v podobe kosatky, či tanku za takmer 300 000 €, predstavíme ďalšie zábavky vyrobené pre najbohatších.
 

Moje prvé Ferrari

Cena: 20 000 €

Klasické Ferrari je perfektnou hračkou pre budúcich zberateľov.

Na obrázku sú dve z najvzácnejších miniatúr pre deti, aké boli kedy vyrobené. Sú na baterky a dá sa na nich jazdiť rýchlosťou 11 km/h.

Jedna z miniatúr, Ferrari Testarossa, ktoré prestriekali rovnakou červenou farbou ako pravé Ferrari, nedávno predali na aukcii za viac ako 20 000 €.

Súvisiace: 10 vzorcov myslenia bohatých ľudí
 

DTV Shredder

Cena: až do 100 000 €

Čo vznikne spojením skateboardu, motokrosovej motorky a tanku? No predsa DTV Shredder.

Ceny za toto terénne vozidlo začínajú približne od 5 000 €, no v ponuke sú aj drahšie typy s úplným vybavením, ktorých cena sa môže vyšplhať až na 100 000 €. Napríklad dubajský korunný princ mal svoj DTV Shredder vylepšený špeciálne upraveným motorom pre malé lietadlá.
 

Auto od Bentley GT

Cena: 300 000 €

Špeciálne autá, navrhnuté podľa dizajnu lietadiel, sú najrýchlejšie, aké kedy spoločnosť Bentley vyrobila.

Tieto exkluzívne modely, ktorých je na svete iba 7, boli inšpirované leteckým akrobatickým tímom sponzorovaným značkou Breitling. Vzhľad áut, rovnako ako aj lietadiel, je zvonka aj zvnútra ozvláštnený žltým lemovaním. Okrem toho, pri kúpe auta dostane majiteľ zdarma polhodinový let v lietadle Breitling.

Súvisiace: 9 každodenných vecí, ktoré robia bohatí ľudia inak
 

Luxusný tank Ripsaw EV2

Cena: 300 000 €

Ripsaw EV2 má krídlové dvere, kožené sedačky, či GPS, no na cestách je zakázaný.

V luxusnom tanku nájdete aj držiaky na kávu, klimatizáciu, automatickú prevodovku, a môžete si v ňom tiež nabiť iPhone. Tento dopravný prostriedok je dokonalý pre boháčov, ktorí vlastnia ranč, alebo musia zdolávať piesočné duny. Tank môže dosiahnuť rýchlosť až 130 km/h, avšak má celkom veľkú spotrebu.
 

Ponorka Seabreacher

Cena: 450 000 €

Je to jedinečná vodná hračka, ktorú si môžu dovoliť naozaj iba zbohatlíci.

Ponorné plavidlo Seabreacher  dokáže ísť takmer 100-kilometrovou rýchlosťou. Okrem toho môže vyskakovať do výšky a robiť 360-stupňové otočky. Nájdete ich v podobe delfína, kosatky, či žraloka.

Súvisiace: 5 investičných pravidiel na ktoré prisahajú bohatí ľudia
 

Miniatúrna pretekárska dráha

Cena: 450 000 €

Indianapolis, Le Mans alebo Monaco – to sú najznámejšie pretekárske dráhy, ktoré sa dajú kúpiť v zmenšenej podobe.

Elektrické autodráhy od firmy Slot Mods môžu však stáť až 450 000 €. Dráha, ktorú vedia prispôsobiť vašim predstavám, sa vyrába ručne asi polroka a trvá 6 hodín, kým ju spojazdnia. Pri výrobe miniatúrnych kópií sa tvorcovia zameriavajú aj na detaily. Na dráhe nájdete napríklad maličké budovy, divákov, a dokonca sú tu aj televízne štáby.
 

Obojživelná jachta Iguana

Cena: 450 000 €

9-metrové plavidlo s nohami – to je jachta Iguana, obojživelník, ktorý vás povozí po vode i po zemi. Gumené a kevlarové pásy umiestnené v trupe lode umožňujú lodi plaviť sa rýchlosťou 74 km/h a tiež pohybovať sa po súši.

Loď môže byť ešte luxusnejšia, ak si ju necháte vyzdobiť zlatými doplnkami, vzácnym drevom alebo špeciálnymi koženými sedadlami.

Súvisiace: Veľa ľudí predstiera, že sú bohatí
 

Starodávny železničný vozeň

Cena: 4,5 milióna €

Zdá sa, že nie všetci milionári obľubujú presuny súkromným lietadlom, ktoré im ušetria veľa času. Jeden z nich preferuje radšej pomalú jazdu.

Starodávny vozeň Johna Paula DeJoria, ktorý pomenoval Patrón Tequilla Express, vyrobili v roku 1927. Na jeho rekonštrukciu majiteľ minul milióny. Okrem vitráže v štýle 16. storočia, ktorá ho stála asi 450 000 €, je interiér vyzdobený vyrezávaným drevom, za čo zaplatil približne rovnakú sumu. Vo vozni by ste našli aj súkromnú kuchyňu.

Ak sa však chce v tomto krásavcovi povoziť, vyjde ho to draho. Cesta z New Yorku do Los Angeles môže stáť okolo 90 000 €.
 

Hrad Astolat

Cena: okolo 8 miliónov €

Je to 6-poschodové sídlo so vzácnymi umeleckými dielami a luxusným nábytkom. Háčik je v tom, že je iba pre bábiky.

Hrad Astolat skladalo 6 ľudí, ktorým to trvalo 24 hodín. Je v ňom totiž 10 000 miniatúrnych kúskov, vrátane funkčných lampičiek so skutočnými káblami a zásuvkou v stene. Táto hračka je síce malá, no veľmi cenná.

Preložila: Mariana Ferusová 

Zdroj: Fortune, BusinessWeek

Facebook komentár