New York in the late evening from Empire State Building

New York je obľúbeným mestom sveta pre bohatých jednotlivcov. Vyplynulo tak z novej správay, kde sa analyzovalo, kde chcú mať svoje rodiny ako aj svoje peniaze.

Knight Frank City Wealth Index, ktorý dala dohromady londýnska realitná spoločnosť Knight Frank, zoraďuje top svetové mestá podľa ich príťažlivisti pre bohatých. New York sa umiestnil na prvom mieste, nasledoval Londýn a San Francisco.

Poradie je založené na štyroch hlavných faktoroch: bohatstve, investíciách, životnom štýle a budúcnosti.

Pri bohatstve sa merajú súčasné a budúce populácie bohatých obyvateľov, pričom sa zameriava predovšetkým na mieru rastu.

V správe sa uvádza, že New York voči ostatným celosvetovým mestám “dominuje”, pričom viac ako 1,1 milióna domácností zarába viac ako 250 000 dolárov ročne.

Pokiaľ ide o investície, táto správa meria, kde bohatí svoje peniaze investujú do oblasti nehnuteľností a iných aktív a New York dosiahol “najväčší ročný priemerný objem súkromných investícií práve do nehnuteľností.”

Súvisiace:
Milionári sa zhodujú na tom, koľko hodín by ste mali pracovať na úspechu
Najobľúbenejšie destinácie pre bohatých

V kategórii “budúcnosti” sa v správe uvádza, že do roku 2022 bude New Yorku čeliť najvyšším predpokladaným rastom HDP, ako ktoréhokoľvek iné mesto.

Kategória “životného štýlu” merala počet a kvalitu hotelov a reštaurácií, ako aj priemerné výdavky návštevníkov v danom meste. Kým Londýn má viac päťhviezdičkových hotelov a návštevníci austrálskeho Melbourne na osobu trávia viac, New York sa aj tu umiestnil na prvom mieste.

Správa uviedla: “New York je vždy na vysokých priečkach a dosiahol vrchol v každej oblasti.”

Londýn sa umiestnil na druhom mieste, zatiaľ čo San Francisco sa umiestnil na treťom mieste.

Severná Amerika na celkovom zozname dominuje, pričom získala 10 z 20 najlepších miest.

Madrid a Melbourne sa umiestnili na dne top 20 meraných miest.

Tu je úplný zoznam miest podľa kategórií:

New_York_ovladol_celosvetovy_rebricek_pre_bohatych_obrazok_zoznam

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Knight Frank

Facebook komentár