Podnikatelia sú zodpovední za inšpiráciu a motiváciu zamestnancov v napĺňaní vášho cieľa.

Aby ste to naplnili, musíte sa neustále učiť a zdokonaľovať.

Keď sa váš biznis rozrastá a počet zamestnancov rastie, členovia vášho najlepšieho týmu môžu cítiť, že sa firemná politika zmenila na rozdiel od toho, ako bola na začiatku.

Niektorí môžu byť nalákaní lovcami talentov na lákavé ponuky práce na nových a vzrušujúcich projektoch.

Dokonca, si niektorí môžu myslieť, že vo svojej kariére a skúsenostiach už dosiahli maximum.

Súvisiace: 10 spôsobov ako si zlepšiť citovú inteligenciu a stať sa lepším lídrom

Uvádzam deväť užitočných rád, ako pokračovať v zlepšovaní vašich vedúcich schopností pomocou pozdvihovania firemnej kultúry, znižovania pohybu zamestnancov a umožňovania zamestnancom získať viac v ich personálnom a profesionálnom živote.

1. Trénujte si trpezlivosť

Ak sa vám doma alebo v práci nedarí, nereagujte prehnane. Dajte si odstup, počkajte niekoľko minút aby ste spracovali to, čo sa stalo.

Toto vám dá priestor na dýchanie a na vytvorenie chladných a premyslených rozhodnutí. Veci sa vedia zhoršiť, ak necháte voľný priechod vašim emóciám.

Často to vedie aj k negatívnym následkom. Cvičením trpezlivosti získate opatrnejší a prezieravejší prístup k riešeniu situácií. Váš partner, zamestnanec a predajca to ocenia.

2. Naberajte inteligentné talenty

Väčšina hovorí, že ste iba priemer z vašich najbližších priateľov. Aj keď to môže byť pravda s ohľadom na váš osobný a spoločenský život, v práci môžete byť lepší ako vaši kolegovia.

Aby ste sa obklopili ľuďmi, ktorí vám pomôžu zlepšiť a vypestovať lepšie vedúce návyky, najímajte si agentúry, zamestnancov alebo dodávateľov, ktorí excelujú v tom, čo robia. Najímajte ich aj napriek tomu, že nepotrebujete ich podporu nevyhnutne.

Ak ich budete mať okolo seba, zlepší sa tým vaše pracovné prostredie a to je to, čo pravdepodobne potrebujete, aby ste sa stali efektívnejším a vplyvnejším lídrom.

3. Tvárte sa zraniteľne

Niektorí riaditelia veria, že to je najlepšia ochrana zamestnancov pred drsnou realitou biznisu. Výsledkom toho je, že mnoho nadriadených zadržiava veľa nepríjemných informácií, čo môže pomôcť zamestnancom pracovať produktívnejšie a pomôže im to usporiadať si vlastné myšlienky a emócie.

Je rozumné vyhýbať sa otvorenému vyjadrovaniu, ak sa cítite náladovo alebo zraniteľne a je hodnotné zdieľať vaše problémy a obavy s vašim týmom.

Mentálne zdravie je v podnikateľských kruhoch veľmi dôležitá vec. Takže ak sa cítite na dne alebo vystresovane, pokojne to priznajte. V minulosti som bojoval so strachom a namiesto, aby som ho zakrýval, priznal som si ho a dal som ostatným vedieť, kedy sa necítim najlepšie.

Byť otvorený v tom, že sa cítite zraniteľný môže byť vítanou pomocou. Veľakrát sa okolo vás stane, že vám ľudia budú chcieť podať pomocnú ruku.

4. Skúste niečo iné

Tim Ferriss v svojom prejave na konferencii TED 2008 povzbudzoval ľudí, aby zanechali svoj strach a niečo sa naučili. Lebo keď sa učíte nové veci, zlepšujete vlastný postoj a názor na svet okolo vás.

Odhaľovaním seba samého si osviežujete vaše skúsenosti, objavujete nové stratégie ako sa vyrovnať so stresom v práci a ako riešiť problémy.

Porozmýšľajte o práci spolu s vašimi kolegami na novej výrobnej linke vo vašej spoločnosti alebo si zoberte 4-hodinový kurz wakeboardingu. Budete prekvapený, ako ľahko môže robenie niečoho nového pozitívne ovplyvniť vašu pozíciu lídra spoločnosti.

Súvisiace: 10 základných čŕt budúcich lídrov

5. Nedodržiavajte vaše staré zvyky a intuíciu

Nikto nie je dokonalý. Niekedy vás sklame dokonca aj vaša intuícia. Ak to budete brať do úvahy, dovolí vám to pracovať s dostatočným priestorom aj na smelé prijímanie riskantných úloh s pomocou šťasteny.

Každý človek má na jeden okamih dva rozdielne, a niekedy aj konfliktné, spôsoby riešenia problému. V niektorých prípadoch môžete zistiť, že váš vnútorný inštinkt bol úplne mimo a daný risk by bol pre vás osožný.

6. Nechajte si čas aj na oddych, relax a spánok

Každý líder potrebuje čas na dobitie energie. Aby ste sa vyhli vyhoreniu a pokorili stres, potrebujete viac spať a pravidelne si vytvoriť dosť priestoru na oddych a relax.

Ako jednu z výhod, ktorú naši zamestnanci v Amerisleep milujú je možnosť „utiecť“ do oddychovej miestnosti kedykoľvek počas dňa. Ľudí povzbudzujem, aby aj meditovali a cvičili všímavosť, aby sa zlepšili vytrvalosť v zložitých situáciách. 

7. Trénujte ostatných

Buďte inštruktor alebo učiteľ, ktorý upevní predchádzajúce lekcie a zlepší vaše zručnosti. Zdieľaním už vami známych vecí s vašimi kolegami im pomôže, aby sa rozvíjali ako ľudia, aj ako profesionáli. Ideálne, mali by ste chcieť pracovať blízko k vašim najsľubnejším manažérom, aby ste ich pripravili na neskoršie vedenie vašej spoločnosti.

Poskytnite kolegom v kolektíve autonómiu a príležitosť aby našli a vykonali riešenia na problémy, ktorým môže biznis čeliť. Zamestnanci na Ohio University odporúčajú „uľahčenie a stimulovanie riešenia problémov – povzbudzujte školiacich sa ľudí, aby zdieľali  ich vlastné nápady ako súčasť riešenia problému.“

8. Odvďačte sa

V priebehu rokov som milo prijímal dobrú vôľu od cudzích ľudí a podporu od mojich priateľov a rodiny.

S pocitom vďaky a za účelom odvďačiť sa, som zdieľal svoje prostriedky, vedomosti a znalosti so svojimi zamestnancami, miestnou komunitou a s našimi zákazníkmi.

Je zaujímavé, že dobrovoľníctvo je silnou zbraňou ako naštartovať vaše vedúce schopnosti. Mike Michalowicz, riaditeľ spoločnosti Provendus Group, radí: „Trávte čas učením sa, ako motivovať skupinu dobrovoľníkov, ak im nemôžete zaplatiť. Budete prekvapený zo schopnosti ľudí, ktorí vám pomáhajú.“

Súvisiace: 5 spôsobov ako sa vymaniť z vašej komfortnej zóny a spôsobiť prevrat vo vašom podnikaní

9. Upravte svoju stravu a cvičenie

Záleží na tom, čo vložíte do svojho tela a ako sa o neho staráte. Malé zmeny vo vašom zaužívanom cvičení a stravovacie návyky môžu mať hlboký vplyv na vaše šťastie a pracovný výkon. Jedzte viac jedál, ktoré sú prospešné pre mozog a nastavte si vaše týždenné cvičenie, aby ste zostali fit.

Rozvíjanie zdravých návykov je posilňujúce a milé. Ukážte svojim zamestnancom, že správne vyvážená životospráva nie je mýtus. A hneď ako vás začnú nasledovať, môžete si všimnúť značné zmeny v pracovnej kultúre a ich energii.

Preložil: Michal Guza

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Psychology.about, OpenForum

Facebook komentár