Švajčiarsky gigant ABB predstavil svoj rýchly systém nabíjania, ako súčasť spolupráce so švédskou automobilkou Volvo, ktorej cieľom je podpora rozšírenia elektrických autobusov v mestách Európy.

Systém automaticky vyhľadáva a zapája nabíjaciu technológiu pre strešné nabitie vozidla. Autobus možno dobiť za zhruba 4 až 6 minút.

Osvedčená mechanická koncepcia spája zdroj s autobusmi na základe technológie, ktorá to všetko zabezpečuje cez bezdrôtovú komunikáciu medzi autobusom a nabíjačkou.

Modulárna konštrukcia o výkone 150kW, 300 kW alebo 450 kW – poskytuje mestským autobusom dostatkom energie v priebehu len pár minút a tak trasu autobusy môžu vykonávať nepretržite počas celého dňa.

Súvisiace: Aké technológie stoja za „inteligentnými“ mestami

Tento systém ABB bude taktiež poskytovať s možnosťami pripojenia, vrátane diaľkovej diagnostiky a vzdialenej správy.

Tieto cloudové služby sú založené na platforme (spolupráca medzi ABB a Microsoft) bola spustenou spolu s automatizovaným systémom nabíjania. Spája dobíjacie stanice ABB so službami cloud systému spoločnosti Microsoft – Azure, aby “zabezpečili stabilitu a pokročilú správu.”

Prvý verejný projekt s využitím tejto technológie bude do roku 2016 realizovaný v Luxembursku, kde bude v prevádzke okolo šesť autobusov značky Volvo a k dispozícií budú taktiež štyri nabíjačky spoločnosti ABB, ktoré budú integrované do existujúcich liniek mestskej hromadnej dopravy v krajine.

Zdroj: RenewEconomy

Facebook komentár