Volvo_kupuje_podiel_v_spolocnosti_rychleho_nabijania_FreeWire

Švédská spoločnosť s luxusnými vozidlami – Volvo Cars si kúpila podiel v spoločnosti FreeWire Technologies, ktorá vlastní kalifornský závod v oblasti nabíjania elektrických automobilov.

Akvizícia sa uskutočnila prostredníctvom fondu Volvo Cars Tech, ktorý bol spustený začiatkom tohto roka. Vo svojom vyhlásení spoločnosť Volvo opísala FreeWire ako “priekopníka v technológii rýchleho nabíjania elektrických automobilov”.

Spoločnosť Volvo sa stáva najnovším členom spomedzi hlavným firiem, ktoré sa zaujímajú o FreeWire. V januári roka 2018 spoločnosť BP Ventures oznámila, že do podnikania tejto firmy investuje 5 miliónov dolárov.

Od roku 2019 by každé nové vozidlo, ktoré Volvo uvedie do prevádzky, malo byť elektrifikované. Táto firma chce, aby vozidlá s plnou podporou elektrickej energiou do roku 2025 dosiahli 50% z jej celosvetových predajov.

Zaki Fasihuddin, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti Volvo Cars Tech Fund poznamenal: “Na podporu širšieho osvojenia elektrických vozidiel spotrebiteľmi, spoločnosť musí urobiť nabíjanie elektrického vozidla tak jednoduchým ako sa to podarilo s tankovaním,” … “Naša investícia do spoločnosti FreeWire je dôraznou podporou ambícií spoločnosti v tejto oblasti.”

Súvisiace: Ako investovať do spoločností, na ktorých stojí revolúcia elektrických automobilov

V roku 2017 sa na cestách planéty nachádzalo viac ako 3 milióny elektrických a zásuvných hybridných automobilov, podľa výhľadu Medzinárodných energetickej agentúry (IEA) ohľadom elektrických vozidiel. To v porovnaní s rokom 2016 predstavuje nárast o 54 percent.

V Číne sa v priebehu minulého roka predalo takmer 580 000 elektrických automobilov, zatiaľ čo v USA ich bolo 280 000 kusov.

Pokiaľ ide o infraštruktúru elektrického nabíjania, IEA poznamenala, že celosvetovo sa v roku 2017 v domácnostiach a na pracoviskách podľa odhadov nachádzalo 3 milióny súkromných nabíjačiek. Počet “verejne prístupných” nabíjačiek predstavoval približne 430 000.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Volvo

Facebook komentár