Novinky od spoločnosti Volvo Cars.

Novinky od spoločnosti Volvo Cars.

Spoločnosť Volvo Cars v utorok uviedla, že sa do roku 2030 plánuje stať „spoločnosťou s plne elektrickým pohonom“, pričom všetok predaj čisto elektrických modelov spoločnosti sa bude zameriavať na online.

Na splnenie svojho cieľa sa spoločnosť bude do konca desaťročia z celosvetovej ponuky usilovať o odstránenie automobilov so spaľovacím motorom – vrátane hybridov.

Čínsky automobilový gigant na trh v minulom roku uviedol svoj prvý čisto elektrický automobil. V strednodobom horizonte chce, aby polovica celosvetových predajov bola do roku 2025 plne elektrická, pričom druhú polovicu by mali predstavovať hybridy.

Henrik Green, technologický riaditeľ spoločnosti Volvo Cars vo vyhlásení uviedol: “Pre automobily so spaľovacím motorom neexistuje dlhodobá budúcnosť.”

Green dodal: “Sme pevne odhodlaní stať sa výrobcom automobilov len na elektrický pohon a k prechodu by malo dôjsť do roku 2030.”

Generálny riaditeľ Håkan Samuelsson sa v dnešnom rozhovore pre spravodajský server CNBC snažil objasniť niektoré podrobnosti spojené s predajným modelom „hlavne cez online“. Vysvetlil, že na získanie automobilov majú zákazníci niekoľko možností.

Uviedol: „Našou prioritou je samozrejme transparentnosť, toho aké modely sú k dispozícii a čo stoja … hovorte tomu „ponuka“ – tá bude online a taktiež si ich ju zákazníci budú môcť objednať.“

Zároveň dodal: “Ale samozrejme taktiež potrebujú vidieť automobil a vyskúšať ho a práve tento bod máme už rozvinutý.”

„Zákazník teda príde a zvolí testovaciu jazdu automobilu. Následne predajcovia … samozrejme zákazníkom pomôžu pri zadaní objednávky na stránke volvocars.com.“

Samuelsson ďalej poznamenal: “Myslíme si, že takýto proces zrealizuje veľa zákazníkov, pravdepodobne väčšina,” … “ale niektorí to pravdepodobne budú robiť čoraz vo väčšej miere aj sami vo svojich obývačkách, jednoducho si ho priamo objednajú.

“Myslím si, že je veľmi dôležité povedať, že to nie je … online predaj, pri ktorom si vyzdvihnete auto v prístave, automobil bude stále dodaný a predvedený našimi partnermi.”

Samuelsson ďalej opísal hybridy ako „premosťovaciu technológiu“ a potom dodal, že z dlhodobého hľadiska „sú to všetko elektromobily“. Dodal, že online predaj ponúkne jednoznačnú transparentnosť.

“Povedie to k zníženiu marže, alebo to zníži naše náklady?” Pravdepodobne áno, a myslím si, že na tom budeme spoločne s našimi partnermi pracovať, pretože konkurencia bude tvrdá.“

Súvisiace:
Prvý plne elektrický automobil Volvo bude tiež jedným z najbezpečnejších
Aktuálna oprava automobilov Hyundai je jednou z najdrahších v histórii

Ďalej vysvetlil: “Náklady však budú nižšie, hlavne pri online nákupe,” … “Nie preto, že si z koláča odnášame väčší podiel – je to preto, lebo sa jedná o efektívnejší spôsob distribúcie automobilov a zároveň sa vyhýbame tomu, aby autá stáli príliš dlho v nesprávnom showroome.”

„A samozrejme ponúka to aj lojalitu, takže si zákazníka udržíme a znížime tak aj náklady na získanie zákazníka. Je to teda štíhlejší a efektívnejší spôsob predaja automobilov. “

Technológia a nové ciele

Spoločnosť Volvo Cars sa stáva najnovšou významnou automobilovou spoločnosťou, ktorá pripravuje plány pre budúcnosť, zameranú na elektrickú mobilitu.

Napríklad spoločnosť Ford nedávno uviedla, že investuje 1 miliardu dolárov do závodu na výrobu elektrických vozidiel v nemeckom Kolíne nad Rýnom, pričom európska časť spoločnosti sa zaviaže v nadchádzajúcich rokoch uskutočniť „kompletný“ presun na elektromobily.

V plánoch oznámených v priebehu minulého mesiaca spoločnosť Ford uviedla, že celá jej ponuka osobných automobilov v Európe bude do polovice roku 2026 „s nulovými emisiami, plne elektrická alebo plug-in hybridná“ a do roku 2030 bude s „kompletnou elektrickou“ ponukou.

Vo februári tiež spoločnosť Jaguar Land Rover oznámila, že jej značka Jaguar bude od roku 2025 elektrická. Spoločnosť, ktorú vlastní Tata Motors, navyše uviedla, že jej segment Land Rover v priebehu nasledujúcich piatich rokov uvedie na trh 6 „čisto elektrických variantov“.

Nech už juhokórejská automobilka Kia predstaví svoje prvé elektrické vozidlo v tomto roku kdekoľvek na svete, nemecký koncern Volkswagen do batériových elektrických vozidiel investuje približne 35 miliárd eur (zhruba 42,14 miliárd dolárov) a poznamenal, že do roku 2030 chce uviesť na trh zhruba 70 plne elektrických modelov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár