Technologické firmy po ničivom zemetrasení v Taliansku pri záchranných prácach ponúkajú svoje služby pre pomoc.

Najmenej 241 ľudí zomrelo zo zemetrasenia, ktoré v stredu zasiahlo stred Talianska. Pátranie po tých, ktorý prežili predstavuje závod s časom. Dnes Vám ukážeme, ako sa technológie využívajú v procese pomoci:

Prístup na internet

Taliansky Červený kríž vyzval ľudí, aby vypli svoje zabezpečenia na WiFi, tak aby pre koordináciu záchranných prác bolo možné získať prístup k miestnym sieťam.

Organizácia o tom už zverejnila návod (krok za krokom) pre podniky a jednotlivcov, ako by ich pripojenie k internetu mohlo byť prístupné každému.

Súvisiace: Cenzúra internetu podľa spoločnosti Google

Airbnb

Airbnb zrušila všetky poplatky pre osoby, ktoré sú katastrofou postihnuté, čo umožňuje hostiteľom ponuku bezplatného ubytovania pre obete až do 11. septembra 2016.

Podľa talianskej agentúry pre civilnú ochranu, počas včerajšieho dňa bolo z dôvodu zemetrasenia presídlených viac ako 1000 ľudí.

Bezpečnostná kontrola Facebooku

Facebook v stredu po zemetrasení aktivoval svoju kontrolnú bezpečnostnú funkciu, ktorá jej užívateľom umožňuje, aby ich priateľmi a blízky vedeli, že sú v bezpečí a v poriadku.

Podpora vo forme sms

Humanitárne agentúry, ako je taliansky Červený kríž taktiež žiadal ľudí, aby darovali peniaze prostredníctvom textových správ.

Tento systém umožňuje ľuďom zadať text kódu na konkrétne číslo charity. Ich dary sa následne pripíšu v ich ďalšom telefónnom účte.

Súvisiace: Aké technológie stoja za „inteligentnými“ mestami

Bezplatné volania a sms

Niekoľko amerických mobilných operátorov, vrátane AT&T, T-Mobile a Verizon, ponúkajú bezplatné sms-ky a volania medzi USA a Talianskom, takže rodiny môžu skontrolovať svojich príbuzných v okolí.

Taliansky telekomunikačný operátor TIM pre ľudí v okolí aktivoval voľné núdzové linky dôvery.

Taktiež pracuje na posilnení svojej telefónnej siete a internetového pokrytia v regióne, keďže niektoré oblasti stále trpia výpadkami prúdu.

Zdroj: Fortune,WSJ

Facebook komentár