Zbohatnúť a stať sa milionárom je tabu téma. Povedať, že to môžete dosiahnuť do tridsiatky vyzerá ako fantázia. Nemalo by to byť tabu a je to možné. Vo veku 21 som odišiel z vysokej školy, zlomený a v dlhoch. A vo veku 30 som bol milionárom.

Tu je 10 krokov, ktoré vám zaručia, že sa do tridsiatky stanete milionárom.

1) Nasledujte peniaze

V dnešnom ekonomickom prostredí, si nemôžete získať milionársky status šetrením. Prvým krokom je zamerať sa na zvyšovanie prírastku vo vašom príjme a to následne opakovať.

Môj príjem bol 3 000 dolárov mesačne a o deväť rokov neskôr to bolo 20 000 dolárov mesačne. Nasledujte peniaze a tie vás prinútia kontrolovať príjmy a vidieť príležitosti.

Súvisiace: Zarobil som 15 miliónov dolárov predtým než som mal 30 rokov

2) Nechváľte sa ale ukážte čo vo vás je.

Nekúpil som si svoje prvé luxusné hodinky alebo auto až kým môj biznis a investície neprinášali viacnásobné bezpečné príjmy. Ešte stále som jazdil na Toyote Camry, keď som sa stal milionárom. Buďte známy kvôli svojej pracovnej morálke a nie pre čačky, ktoré si kupujete.

3) Sporte aby ste investovali, nesporte aby ste mali nasporené

Jediným dôvodom, aby ste sporili je, že to investujete. Uložte svoje peniaze na zabezpečené, posvätné (nedotknuteľné) účty. Nikdy tieto peniaze nepoužite, ani v prípade núdze. To vás prinúti naďalej sledovať prvý krok (zvýšenie príjmov). K tomuto dňu som najmenej dva krát za rok na zúfalý, pretože som vždy investoval svoj prebytok do podnikov, ku ktorým nemám prístup.

4) Vyhni sa dlhu, ktorý nevynáša

Urobte si pravidlo, že nikdy sa nezadlžíte, ak  vám to nebude prinášať zisk. Požičal som si peniaze na auto iba preto, že som vedel, že to zvýši môj príjem. Bohatí ľudia používajú dlh na zvýšenie príjmu a rast cash flowu. Chudobný ľudia používajú dlh na kúpu vecí, ktoré robia bohatých ľudí ešte bohatšími.

5) Správajte sa k svojím peniazom ako žiarlivý milenec

Milióny ľudí túžia po finančnej slobode, ale iba tí, ktorí si z toho urobia prioritu získajú milióny. Ak chcete zbohatnúť a zostať bohatý, musíte si to stanoviť ako prioritu. Peniaze sú ako žiarlivý milenec. Ignorujte ich a oni budú ignorovať vás, alebo ešte horšie, opustia vás pre niekoho, komu sa stanú prioritou.

Súvisiace: 19 zásad, ktoré Vám milionár od vedľa nepovie

6) Peniaze nespia

Peniaze nevedia o hodinách, rozvrhoch alebo dovolenkách, a ani vy by ste nemali. Peniaze milujú ľudí, ktorí majú výbornú pracovnú etiku. Keď som mal 26, pracoval som v maloobchode a obchod sa zatváral siedmej večer. Väčšinou by ste ma tam mohli nájsť o jedenástej v noci ako robím extra predaj. Nikdy sa nesnažte byť tým najmúdrejším alebo najšťastnejším – len sa uistite, že ste pracovitejší ako ostatný.

“Ak ste sa narodil chudobný, nie je to vaša chyba. Ale ak zomriete chudobný, je to vaša chyba.”

7) Byť chudobným nedáva zmysel

Bol som chudobný a nie je to nič moc. Mal som dosť len na prežívanie a to je skoro rovnako nanič. Zvážte všetky myšlienky, že byť chudobným je akosi OK. Bill Gates raz povedal: „Ak si sa narodil chudobný, nie je to tvoja chyba. Ale ak zomrieš chudobný, tak to tvoja chyba bude“.

8) Majte za mentora milionára

Väčšina z nás vyrástla v strednej triede alebo ako chudobní a potom sme sa držali v rámci limitov a myšlienok tejto skupiny. Ja som študoval milionárov aby som kopíroval to čo robili oni. Nájdite si svojho osobného milionárskeho mentora a študujte ho. Väčšina bohatých ľudí je veľmi štedrá čo sa týka znalostí a prostriedkov.

9) Nechajte vaše peniaze robiť za vás ťažkú prácu

Investovanie je svätý grál začínajúceho milionára a preto by ste mali získať viac peňazí z investovania než vašou prácou. Ak nemáte prebytok financií, nemôžete investovať. Druhú spoločnosť, ktorú som začal, vyžadovala investíciu 50 000 dolárov. Táto spoločnosť mi vynáša tých 50 000 dolárov každý mesiac už 10 rokov.

Moja tretia investícia bola do nehnuteľnosti, kde som začal s 350 000 dolármi, čo v tom čase tvorilo veľkú časť môjho čistého imania. Ešte stále túto nehnuteľnosť vlastním a stále mi vynáša. Investovanie je jediný dôvod, prečo robiť iné kroky a vaše peniaze musia pracovať pre vás a robiť ťažkú prácu.

Súvisiace:

9 spôsobov ako sa stať milionárom

5 vecí o milionároch, ktoré si väčšina z nás neuvedomuje

10) Mier na 10 miliónov, nie iba na milión

Jediná najväčšia finančná chyba, akú som urobil bola, že som nemyslel dostatočne vo veľkom. Chcel by som vás  vyzvať, aby ste mierili vyššie ako na milión. Neexistuje nedostatok peňazí na tejto planéte, iba nedostatok ľudí ktorí nemyslia dostatočne vo veľkom.

Osvojte si týchto 10 krokov a budete bohatí. Vyhýbajte sa ľuďom, ktorí naznačujú, že vaše finančné sny sa rodia z chamtivosti. Vyhnite sa schémam na rýchle zbohatnutie, buďte etickí, nikdy sa nevzdávajte, a ak sa tam raz dostanete, buďte ochotní pomáhať iným, aby sa tam dostali.

Preložila: Mia Huzvarova 

Zdroj: WikiHow, Bankrate

Facebook komentár