Toto_ETF_slubuje_ochranu_pred_obchodnou_vojnou

Nový ETF (fond obchodovaný na burze) sľubuje, že ochráni vaše peniaze pred dopadom obchodnej vojny. Je to však možné aj vtedy, keď sa obchodná vojna bude dotýkať každej spoločnosti a každého spotrebiteľa?

Konsenzus je taký, že je ťažké uniknúť účinkom obchodnej vojny. Preto keď americký prezident Donald Trump minulý týždeň pohrozil novými tarifami na mexický dovoz, akciový index Dow Jones klesol o viac ako 350 bodov.

Nový burzový fond TWAR, ktorý na konci tohto týždňa spustila spoločnosť Charlotteville M-Cam International, však sľubuje, že jeho portfólio bude odolnejšie voči plnohodnotnej obchodnej vojne.

TWAR bude sledovať veľké a stredné spoločnosti, založené na ich duševnom vlastníctve a iných nehmotných aktívach, ako sú zmluvy a licencie, ako aj ich schopnosti prekonať konkurenciu počas obchodnej vojny. Tieto spoločnosti sú tak zahrnuté v spomínanom indexe spoločnosti M-Cam, známom ako Martin Global Innovation Equity Trade War Index.

David Martin, ktorý je zakladateľom spoločnosti M-Cam, poznamenal, že podniky ktoré majú určitý druh vládnej podpory, môžu slúžiť ako obranné investície proti štrukturálnym dlhodobým politickým záujmom. Všetky akcie, ktoré TWAR sleduje buď majú vládne kontrakty, alebo sú považované za dostatočne významné pre americkú ekonomiku.

Medzi jej top 10 spoločností patria skupiny ako General Electric, Cisco, IBM, Edwards Lifesciences, Xerox, AMD, Micron, Dover, Mastercard a Amazon.

Väčšina spoločností je celosvetových a sú vystavené globálnemu obchodu, ale ich akcie sa v roku 2019 obchodujú vyššie (podľa údajov firmy Refinitiv). Akcie spoločnosti Xerox dosahujú najväčší zisk v balíku a od začiatku roka investorom zarobili 69%. Mastercard zaostáva, ale taktiež dosahuje výnos na úrovni 4,5%.

Súvisiace:
Náklady na Trumpovu vojnu $1,4 miliardy (mesačne)
Prečo USA nikdy nevyhrajú obchodnú vojnu s Čínou?

Je však ťažké chrániť sa pred obchodnou politikou Trumpovej administratívy, keď nikto nevie, čo bude nasledovať. Táto najnovšia hrozba okolo taríf bola pre väčšinu investorov prekvapením. JJ Kinahan, ktorý je hlavným analytikom brokerskej spoločnosti TD Ameritrade poznamenal: “To mi hovorí, že je treba zvážiť čo najviac možností.“

Kinahan ďalej poznamenal, že najlepším spôsobom ochrany vašich investícií počas tejto doby neistoty je diverzifikácia. Nevkladajte všetky vajcia do jedného košíka a diverzifikujte.

Martin ďalej uviedol: “Neexistuje žiadna čarovná investícia. A keby aj existovala, všetci by v nej mali už investované svoje finančné prostriedky.”

Martin neočakáva, že nový ETF bude za trhom zaostávať, ak sa vyrieši obchodný spor medzi Spojenými štátmi a Čínou.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN

Facebook komentár