Ako sa v USA počas tohto týždňa oslavoval Národný deň kávy, chceli by sme Vás informovať o tom, kde presne sú najväčšie trhy káv?

Z 80 krajín, meraných podľa výskumnej spoločnosti Euromonitor International, práve USA kupuje najviac kávy, čo sa týka objemu.

Američania v minulom roku kúpili 797 000 ton kávy, nasledovaní Brazíliou s takmer 676 000 tonami a Nemecka na úrovni 375 000 ton. V prepočte na obyvateľa sa však jednotkou stala Brazília, keďže populácia jej obyvateľov je menšia.

Na druhej strane, najľudnatejšia krajina na svete – Čína kúpila len 44 000 ton kávy.

Pokiaľ sa jedná o trh produktov jednej porcia kávy zabalenej vo vlastnom filtri (podobne ako vrecko čaju), tržby v tejto oblasti zaznamenali rast. V roku končiacom 23. augusta jej súčasné predaje v USA predstavujú 33,9 percenta tržieb, zo všetkých sledovaných maloobchodných kanálov, čo je nárast z prechádzajúcej úrovne 9,5 percenta ( podľa údajov spoločnosti Nielsen, ktorá nezahŕňa reštaurácie alebo predajne Costco).

Meg Chari zo spoločnosti Nielsen poznamenala: “Toto je prvý rok, kde sa predáva lepšie ako iné druhy kávy.”

Chari ďalej poznamenala: “Veci, ktoré prispievajú k pohodliu zaznamenávajú rast,” … “To je hlavne zapríčinené z dôvodu ponúk rôznych druhov pohodlia – najmä počas raňajok.”

Súvisiace:

Starbucks plánuje nové typy kaviarní – Reserve

Prečo cena kávy aktuálne tak strmo stúpa

V poslednej dobe, produkty kávy v reštauráciách majú získať ešte väčší dôraz, ako sa ďalšie reťazce snažia rozšíriť svoje produkty o raňajkové menu a tak podporovať trh kávy.

Minulý mesiac, reťazec Chick-fil-A začal, ako prvý fast food ponúkať vôbec prvú špeciálnu kvalitnú kávu priemyslu.” McDonald už dávnejšie silne podporuje ponuky raňajok, prostredníctvom svojich kávových darčekov, keďže čelí zvýšenej konkurencii v kategórii raňajok od spoločnosti Yum Brands”.

Podľa NPD Group: Zo všetkých potravín a nápojov, káva zostáva najvýraznejšou konzumovanou položku pri raňajkách. V roku, ktorý skončil v auguste, počet objednaných porcií káv v reštauráciách (v USA) vzrástol o 5 percent na 7,9 miliardy dolárov.

Rast v sektore kávy je pozoruhodný, vzhľadom na celkovú navštevovanosť reštaurácii v krajine.

Zdroj: Reuters, ABCNews

Facebook komentár