Jednotlivé porcie káv menia množstvo vypitej kávy.

Agentúra Reuters uviedla, že spotreba kávy podľa objemu klesá, aj keď ľudia utrácajú viac peňazí za kávové nápoje.

Toto môže byť pripísané k vzniku a popularite domácich kávovarov, s jednotlivými dávkami kávy, ako je značka Keurig, Dolce Gusto, Nescafe.

Podľa prieskumu National Coffee Association, viac ako štvrtina amerických domácností vlastní minimálne jeden podobný stroj.

Súvisiace: Starbucks plánuje nové typy kaviarní – Reserve

Podľa polročnej správy od amerického ministerstva poľnohospodárstva by spotreba kavy USA mala podľa očakávaní v roku 2015 poklesnúť z 24 miliónov vriec na 23,7 miliónov.

Agentúra Reuters ďalej uviedla: “USA tak bude iba jedným z najlepších ôsmich svetových krajín v pití kávy, nájmä z dôvodu poklesu spotreby a celkový globálny dopyt by však ale mal vzrásť o takmer 2 miliónov vriec na 147,6 miliónov.”

Ľudia môžu piť menej kávy, ale rozhodne menej neutrácajú.

Američania by podľa očakávaní agentúry Reuters mali v roku 2015 za kávu minúť 12,8 miliardy dolárov a 13,6 miliárd dolárov v roku 2016.

V minulosti sa dala uvariť celá kanvica kávy a sami sme si určovali jej množstvo, ale aj sme vedeli zlikvidovať jej zvyšky. S kávovými kapsulami je to však ťažké.

Súvisiace: Aktuálne najväčšie svetové trhy kávy

Mnohí si myslia, že kapsule sú zbytočné a škodlivé pre životné prostredie, čo je dôvodom, prečo  spoločnosť plánuje všetky kapsule do roku 2020 ponúkať v recyklovateľných verziách.

Keurig priniesla koncept kávy, ktorý bol založený na spolupráci populárnych značiek, ako je Starbucks, Dunkin’ Donuts, Swiss Miss a Snapple.

Predaje kapsúl od spoločnosti Keurig sa v poslednom štvrťroku zvýšili o 7%.

Zdroj: LATimes

Facebook komentár