Najvacsi_Starbucks_sveta_otvorili_v_Cine

Svetoznáma spoločnosť Starbucks otvorila v Číne nový predajňu, ktorý je 300-krát väčší ako priemerná kaviareň. V meste Šanghaj môžete od 5. decembra navštíviť obrovskú kaviareň Starbucks Reserve Roastery Shanghai, ktorá sa pýši úctyhodnou rozlohou 2 787 metrov štvorcových. Ručne zhotovený barový pult sa tiahne pozdĺž 26 metrov a obsluha Vám spoza neho ponúkne luxusné druhy káv z celého sveta či iné gurmánske drinky. Jednou zo špecialít podniku je čaj sýtený dusíkom.

Až doteraz bola jediným podnikom zo série Roastery prestížna kaviareň v meste Seattle, štáte Washington. V prevádzke je už od roku 2014 a od svojho otvorenie žne neočakávané úspechy. Spoločnosť Starbucks si uvedomila, že takýto formát kaviarenského zariadenia má obrovský potenciál a zaumienila si otvárať podobné podniky aj v ďalších vyhľadávaných destináciách po celom svete.

Súvisiace: Starbucks do roku 2021 zamestná až 240 000 ľudí

Nazrite do interiéru podniku Reserve Roastery Shanghai, ktorý je v súčasnosti najluxusnejšou kaviarňou spoločnosti Starbucks.

Spoločnosť Starbucks nazvala podnik Reserve Roastery Shanghai „najväčšou a najkrajšou kaviarňou na svete“.

Najvacsi_Starbucks_sveta_otvorili_v_Cine_1

 

Kaviareň je takmer dvakrát taká veľká ako predošlý držiteľ tohto rekordu, ktorým je Starbucks Roastery v meste Seattle.

Najvacsi_Starbucks_sveta_otvorili_v_Cine_2

 

Podnik disponuje troma kaviarenskými barmi. Tu Vám skúsení zamestnanci navaria teplé nápoje, ktoré nenájdete nikde inde.

Najvacsi_Starbucks_sveta_otvorili_v_Cine_3

 

Najdlhší z barov má 26 metrov a každá jeho časť je ručne vyrobená. Je oficiálne najdlhším barom spoločnosti Starbucks na svete.

Najvacsi_Starbucks_sveta_otvorili_v_Cine_4

 

Reserve Roastery Shanghai bude ponúkať viac než 100 rôznych druhov nápojov. Špeciálne miesto v ponuke budú mať exotické čaje.

Najvacsi_Starbucks_sveta_otvorili_v_Cine_5

 

Medzi unikátnymi nápojmi sa nachádzajú čaje sýtené plynným dusíkom a nápoje, ktorí vznikli naparovaním jednotlivých čajových lístkov.

Najvacsi_Starbucks_sveta_otvorili_v_Cine_6

 

Návštevníci podniku sa môžu stať svedkami procesu praženia kávy v 40-tonovej sudovitej nádrži.

Najvacsi_Starbucks_sveta_otvorili_v_Cine_7

 

Okrem nápojov bude Roastery ponúkať aj jedlo, ktoré sa bude pripravovať priamo na mieste.

Najvacsi_Starbucks_sveta_otvorili_v_Cine_8

 

Spoločnosť Starbucks sa v roku 2016 spojila s talianskym pekárenským reťazcom Princi. Prvotriedne pečivo plánuje ponúkať vo všetkých podnikoch zo série Roastery a je možné, že v budúcnosti otvorí aj samostatnú taliansku pekáreň.

Najvacsi_Starbucks_sveta_otvorili_v_Cine_9

 

Zariadenie Shanghai Roastery je oknom do budúcnosti spoločnosti Starbucks.

Najvacsi_Starbucks_sveta_otvorili_v_Cine_10

 

Reťazec kaviarní si zaumienil, že podniky zo série Roastery budú obrovské a vizuálne pútavé. Návšteva kaviarne Starbucks by tak už nemala byť iba každodennou rutinou, ale stane sa skutočným zážitkom.

Najvacsi_Starbucks_sveta_otvorili_v_Cine_11

 

Spoločnosť Starbucks tvrdí, že má v pláne uviesť do prevádzky 30 ďalších podobných zariadení. V roku 2018 budú otvorené v Miláne a New Yorku a o rok neskôr aj v Tokiu a Chicagu.

Najvacsi_Starbucks_sveta_otvorili_v_Cine_12

Súvisiace: Starbucks: Takmer tretina tržieb pochádza z on-linu a aplikácií

Dáva dokonalý zmysel, že hneď druhý podnik Roastery bol otvorený v Číne. Táto krajina je kľúčom k budúcnosti kaviarenskej spoločnosti.

Najvacsi_Starbucks_sveta_otvorili_v_Cine_13

 

Starbucks otvára v Číne novú predajňu každých 15 hodín. Po celej krajine prevádzkuje už 3 000 podnikov. Iba v meste Šanghaj sa nachádza viac ako 600 kaviarní Starbucks.

Najvacsi_Starbucks_sveta_otvorili_v_Cine_14

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, NYTimes

Facebook komentár