Japonská automobilka Toyota na autosalóne v Detroite predstavila nový koncept športového vozidla: Future Toyota-1 (FT-1).

Spoločnosť Toyota uviedla, že koncepcia tohto automobilu je symbolom jeho budúcich návrhov.

Firma uviedla, že jej cieľom je prejsť od tvorby “menej rizikových” autamobilov k tomu, aby ich vozidlá boli “hlbšie prepojené” so svojimi spotrebiteľmi.

( Súvisiace: Lamborghini vytvoril superauto pre 50. výročie svojho založenia )

Japonský výrobca je jednou z mnohých svetových automobiliek, ktoré predstavili nové vozidlá na prebiehajúcom autosalóne v Detroite.

Nemecká automobilka Mercedes predstavila najnovšiu verziu svojhosedanu tredy C-class.

Medzitým Ford predstavila svoju novú ľahkú verziu pick-upu F-150. Jeho telo je zo 95% vyrobené z vysoko pevného hliníka a váži o 700 libier (300 kg) menej než súčasný model.

“Provokatívny koncept”

Toyota je najväčším svetovým výrobcom automobilov, ale čelí rastúcej konkurencii z nemeckej automobilky Volkswagen, rovnako ako omladených amerických firiem automobilov – General Motors a Ford.

Volkswagen v skutočnosti nastavila svoje ciele, k tomu, aby sa do roku 2018 stala najväčším svetovým výrobcom automobilov.

Firmy tohto sektora sa bijú o väčší podiel na svetovom trhu s automobilmi, ako sa snažia predstavovať nové modely v snahe prilákať nových zákazníkov.

( Súvisiace: Ani Santa Vám nemôže pomôcť, LaFerrari je beznádejne vypredané )

Toyota oznámila, že tento koncept poukazuje na nový prístup k jej vyrábaným automobilom “, ktoré sú hlbšie prepojené so zákazníkmi, čím vytvárajú viac uspokojujúci zážitok z vlastníctva”.

Kevin Hunter – prezident divízie Calty Design Research, ktorá vyvinula svoj koncept, povedal, že Toyota už predtým navrhovala svoje vozidlá tak, aby ich mal “rád každý a aby príliš neišli mimo požiadaiek svojich nových zákazníkov”.

Dodal: “Tento provokatívny koncept skutočne zachytáva vášeň, vzrušenie a energiu spoločnosti Toyota a stelesňuje prvky emócií a výkonu, ktorý poukazuje na štýl budúcich výrobných návrhov automobilky.”

Zdroj: CarStyle

Facebook komentár