Toyota_stanovuje_agresivny_novy_ciel_pre_elektromobily

Toyota vytvára nové partnerstvá s inými výrobcami automobilov a batérií, pretože sa snaží vyhrať preteky s elektrickými a autonómnymi automobilmi.

Dokonca zverejnila na seriózne čísla, teda kde by sa druhá najväčšia automobilka svete rada videla o päť rokov a jej cieľom sú elektromobily, ktoré budú predstavovať približne polovicu predajov.

Celosvetový posun od automobilov s benzínovými a naftovými motormi núti aj najväčších výrobcov automobilov, aby vytvorili partnerstvá, na základe čoho sa môžu podieľať na nákladoch pri vývoji hybridných, elektrických a autonómnych vozidiel.

Automobilka Toyota na konci tohto týždňa uviedla, že vybuduje výrobný program venovaný batériám elektromobilov s japonskou automobilkou Subaru. Spoločnosti vo vyhlásení uviedli, že priemysel prechádza „hlbokou transformáciou“, ktorá sa objavuje len raz za 100 rokov.

Vo vyhlásení ďalej uviedli: “Od Subaru aj Toyoty sa vyžaduje, aby uskutočňovali technologický rozvoj so zameraním na rýchle prispôsobenie sa v širšom spektre iniciatív.”

Spolupráca so spoločnosťou Subaru môže spoločnosti Toyota pomôcť splniť svoj nový cieľ, ktorým predstavuje dramatické zvýšenie počtu hybridných alebo elektrických vozidiel, ktorých do roku 2025 predá na ročnej báze až 5,5 milióna.

Súvisiace:
VW vytvára elektrickú budúcnosť. Takto bude vyzerať
Do roku 2040 bude viac ako polovica nových automobilov elektrická

Spoločnosť tiež pracuje na tom, aby zabezpečila dostatok batérií na napájanie týchto vozidiel a oznámila, že sa dohodla na spolupráci s piatimi novými dodávateľmi batérií. Tromi dodávateľmi sú japonské spoločnosti, zatiaľ čo dve – Contemporary Amperex Technology a výrobca elektrických automobilov BYD – sú z Číny.

Prepojenia automobiliek

Trend smerom k spolupráci sa v posledných mesiacoch zrýchlil, pretože výrobcovia automobilov sa dostali pod zvýšený tlak zo strany začínajúcich spoločností (startupov), ako sú Tesla a technologických spoločností vrátane firmy Uber.

Nemecké automobilky BMW a Daimler vytvorili spoločný podnik, ktorý vyvinie služby zdieľania a nabíjania, zatiaľ čo BMW súhlasila so spoluprácou na nových elektrických motoroch s Jaguar Land Rover.

Ford a Volkswagen už nové vozidlá spoločne vyvíjajú.

Začiatkom tohto týždňa sa objavili informácie o rozpadnutí zlúčenia automobiliek Fiat Chrysler a Renault po tom, čo francúzska spoločnosť zvažovanie tejto možnosti zastavila.

Renault už je súčasťou aliancie s japonskými spoločnosťami Nissan a Mitsubishi Motors, ktorá umožňuje spoločnostiam zdieľať náklady na technológie a vývoj.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN, BBC

Facebook komentár