Divoke_koncepty_na_velkom_autosalone_v_Japonsku

Najvýraznejší automobil, ktorý sa ukázal na autosalóne v Tokiu, nepochádza od známych mien ako je Honda alebo Toyota, ale od talianskej automobilky, o ktorej ste nikdy nepočuli.

Spoločnosť Iso Rivolta vytvorila veľmi pekné kupé s motormi, ktoré bolo inšpirované modelmi Corvetty z 50. a 60. rokoch minulého storočia, čo bolo obdobie, kedy vznikli mnohé z najslávnejších talianskych automobilov.

Koncept automobilu od súčasného oživeného vozidla – Iso Rivolta vyzerá skôr ako značne podhodnotená značka klasiky, ale drží sa tradície v zmysle výkonu. Má upravený motor Corvette V8, s výkonom 997 koní a 10-stupňovú prevodovku.

Automobil navrhnutý talianskou firmou pre dizajnérstvo – Zagato, Iso Rivolta Vision Gran Turismo bude k dispozícii vo videohre Gran Turismo Sport – Sony PlayStation 4. Až päť z týchto automobilov sa bude vyrábať pre skutočných zákazníkov aj v realite. Zatiaľ nepadla žiadna zmienka o tom, koľko bude každé z nich stáť. No bude nepochybne oveľa lacnejšie riadiť ich vo videohre.

Súvisiace: Toto je budúcnosť cestnej premávky

Medzi známymi výrobcami automobilov, ako je Toyota odhalil koncept Fine Comfort Ride. Áno, jedná sa o jeho skutočné meno. Vozidlo v tvare vanu bude podľa predpokladov luxusným automobilom, ktoré je poháňané vodíkovými palivovými článkami s dôrazom na priestrannosť a hladký dizajn. Telo vozidla sa mierne zužuje smerom dozadu, aby bola dosiahnutá lepšia aerodynamika a zároveň sa maximalizoval priestor pre cestujúcich. Rovnako ako všetky vozidlá s palivovými článkami, aj u tohto bude z výfuku vychádzať iba vodná para.

Divoke_koncepty_na_velkom_autosalone_v_Japonsku_Toyota

Nissan koncept IMx vyzerá ako verzia balíku a jej predchodcom bol Nissan Murano. Podľa Nissanu sa jedná o plne autonómne vozidlo so zábavnými systémami, ktoré viete ovládať rukami a pohybmi očí. Je elektricky poháňané samostatnými motormi pre predné a zadné kolesá. (Rovnako ako u väčšiny koncepčných vozidiel, nie je jasné, aký podiel a či nejaká vychytávka, z tejto technológie bude v reálnom automobile aj skutočnosťou.)

Divoke_koncepty_na_velkom_autosalone_v_Japonsku_Nissan

Vďaka technologickým nárokom má koncept automobilky Mazda – Vision Coupe čisto dizajnové zameranie. Ukazuje to, na čom dizajnéri automobilky Mazdy pracujú vo verziách pre budúce vozidlá. Mazda uvádza, že sa má jednať o vylepšená interpretáciu estetického dizajnu z Japonska. Telo má to, čo Mazda nazýva tvar “jedného pohybu”, čo znamená rýchlosť a pôvab.

Divoke_koncepty_na_velkom_autosalone_v_Japonsku_Mazda

Najznámejším vozidlom automobilky Suzuki je z posledného obdobia (pre Američanov) práve SUV – Samurai. Jednalo sa o malú konkurenciu k vozidlám značky Jeep. (Suzuki z trhu v USA odišlo spred piatich rokov.) Koncept Suzuki e-Survivor je v podstate moderný elektrickým Samurajom. Každé koleso je poháňané vlastným elektrickým motorom.

Divoke_koncepty_na_velkom_autosalone_v_Japonsku_suzuki

Súvisiace: Boom elektromobilov sa približuje

Koncept Hondy Sports EV nadväzuje na koncept Urban EV, ktorý bol počas minulého mesiaca predstavený na autosalóne v nemeckom Frankfurte. Tam, kde mal Urban EV kúzelné telo, športové elektronické vozidlo je nižšie, má hladší a agresívnejší vzhľad.

Divoke_koncepty_na_velkom_autosalone_v_Japonsku_honda

Podľa automobilky Honda je navrhnuté tak, aby bolo zábavou, aj keď vlastní technológiu umelých inteligencií.

Zdroj: Telegraph, Jalopnik

Facebook komentár