Vsetky_auta_Toyoty_budu_mat_do_roku_2025_elektricku_alebo_hybridnu_verziu_2017

Japonská automobilová spoločnosť Toyota sa zaviazala, že jej celá flotila bude do roku 2025 k dispozícii v elektrickej alebo hybridnej verzii.

V dnešnej tlačovej správe spoločnosť Toyota Motor Company uviedla, že chce, aby elektrifikované vozidlá do roku 2030 predstavovali viac ako polovicu predajov skupiny s ročným cieľom okolo 5,5 milióna automobilov. Spoločnosť Toyota taktiež uviedla, že od roku 2020 bude mať k dispozícii viac ako 10 rôznych elektromobilov iba s batériou, pričom Čína bude jej prvým cieľovým trhom.

Spoločnosť uviedla, že tento sortiment elektrických vozidiel rozšíri do Japonska, USA, Európy a Indie na “postupnom základe”.

Automobilka dodala, že do roku 2025 už nebude vyvíjať žiadne vozidlo značky Toyota alebo Lexus, ktoré neponúka “dedikovaný elektrifikovaný model alebo neponúka elektrifikovanú možnosť.”

Spoločnosť Toyota uviedla, že na znížení hmotnosti a nákladov na batérie spolupracuje aj so spoločnosťou Panasonic. Podľa ich očakávaní, by do roku 2020 mali byť komerčne dostupné aj “tuhé batérie budúcej generácie”.

Súvisiace:
Ropný gigant Shell vsádza na elektrické automobily
Škótsko zakáže nové benzínové a naftové automobily o 8 rokov skôr ako Británia

Podľa údajov poskytnutých Medzinárodnou organizáciou výrobcov motorových vozidiel (OICA) spoločnosť Toyota za rok 2016 získala titul najväčšieho výrobcu automobilov, čo predstavuje viac ako 10 miliónov vozidiel.

Samotná spoločnosť uviedla, že doteraz vyrobila viac ako 11 miliónov vozidiel, ktoré používajú elektrické technológie. Akcie automobilky Toyota po týchto vyjadreniach, v Japonsku ukončili denné obchodovanie o 2,8 percenta vyššie.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, WSJ

Facebook komentár