Toyota Supra.

Toyota Supra.

Zberatelia chcú vlastniť nové produkty ako prví, a pokiaľ ide o automobily, snaha o získanie drahocenného “prvého kusu” na VIN čísle znamená, že záujemcovia sú ochotní platiť naozaj veľa. Chcete najnovší dôkaz? Prvý model výroby modelu Toyota Supra GR na rok 2020, ktorý bol predstaveným na medzinárodnom autosalóne v Detroite z 20. januára, bol tento týždeň na aukcií spoločnosti Barrett-Jackson v Scottsdale predaný za 2,1 milióna dolárov.

Ak si myslíte, “že sa jedná o veľký obnos finančných prostriedkov za Toyotu,” máte úplne pravdu. Vzhľadom na to, že nová cena modelu Supra sa pohybuje od 50 000 dolárov – pre verziu 3-litrovej šesťstupňovej prevodovky by víťazný uchádzač mohol namiesto prvého modelu získať ďalších 42 vozidiel modelu Supra. Všetky výnosy z akcie však boli darované charitatívnym organizáciám vrátane American Heart Association a nadácií Boba Woodruffa, ktorá podporuje členov vojenskej služby, veteránov a ich rodiny.

Okrem práva chváliť sa ako majiteľ prvého nového modelu Supra, víťaz získa vozidlo v exkluzívnom farebnom prevedení, ktoré kombinuje matný šedý exteriér s červenými zrkadlami uzávermi a matnými čiernymi kolesami. Interiér pokračuje v červenom a čiernom motíve s popruhmi z uhlíkových vlákien. VIN číslo je 20201, pričom “2020” predstavuje modelový rok a 1 predstavuje jeho poradové číslo z výrobnej linky.

Súvisiace: McLaren odhalil trojmiestny hybridný super-automobil za $ 2,25 milióna

Zahŕňa aj kryt motora, ktorý obsahuje podpis generálneho riaditeľa automobilky Toyota (CEO) Akio Toyodu, plnohodnotný VIP zážitok z pretekárskej dráhy – vrátane vlastného pretekárskeho obleku, ako aj ďalšie jedinečné zážitky.

Nejednalo sa o jediný prvý vyrobený automobil predaný cez spoločnosť Barrett-Jackson, ktorý vydražili. Nový automobil pod označením Ford Mustang Shelby GT500 vyniesol 1,1 milióna dolárov, opäť so všetkými výnosmi smerujúcimi do charitatívnych organizácií. Víťaz tejto obľúbenej ceny? Craig Jackson, predseda a výkonný riaditeľ aukčného domu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Jalopnik

Facebook komentár