Toyota_bude_investovat_miliardy_do_novej_automobilky_s_vlastnym_pohonom

Toyota zvyšuje svoje snahy, aby vytvorila komerčne životaschopné autonómne vozidlo.

Japonská automobilka v piatok oznámila, že spája sily s dvomi dodávateľmi, aby vytvorila novú spoločnosť venovanú výskumu a vývoju samojazdiacich automobilov.

Výskumný ústav Toyota Research-Advanced Development plánuje investovať 300 miliárd jenov (2,8 miliardy dolárov), pričom hlavným cieľom je vyvinúť “kvalitný softvér” pre automatizované riadenie.

Toyota bude vlastniť 90% podiel v spoločnosti.

Začína s 300 zamestnancami, prípadne ich počet stúpne na 1000.

Výkonný riaditeľ novej spoločnosti – James Kuffner vo vyhlásení uviedol: “Poslaním spoločnosti je urýchliť vývoj softvéru efektívnejším a vhodnejším spôsobom.”

Vývoj spoľahlivého softvéru pre futuristické vozidlá zostáva kľúčovou technologickou prekážkou, o čom svedčí aj chaotické urovnanie obchodného súdneho konania, vedeného medzi samoriadiacou divíziou firmy Google – Waymo a stratupom Uber.

Súvisiace:
Nissan pracuje na automobiloch ktoré riadite mysľou
GM práve predstavila riadenie automobilu bez volantu

Toyota je však len najnovším veľkým výrobcom automobilov, ktorý usmerní veľké objemy finančných prostriedkov do technológie pre samoriadiace automobily.

Automobilky Volkswagen a Hyundai nedávno zverejnili dohodu so startupom so Silicon Valley –
Aurora Innovation pre vývoj samoriadiacich vozidiel. Spoločnosť General Motors tiež uviedla, že elektrické autonómne automobily bude masovo vyrábať do konca roka 2019.

Všetky automobilky v závode bojujú s veľkými technickými spoločnosťami, aby boli kráľom, počítačom riadených ciest.

Spoločnosť Google nedávno do spoločnosti Waymo investovala viac ako 1 miliardu dolárov a spoločnosť Lyft a spoločnosť Uber taktiež do oblasti autonómnych vozidiel vo veľkom investujú.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters

Facebook komentár