Dizajnový riaditeľ Land Rover - Gerry McGovern.

Dizajnový riaditeľ Land Rover – Gerry McGovern.

Duchovný otec jedného z najvýraznejších značiek SUV na svete poukázal na nerovnováhu pohlavia, vrámci automobilového priemyslu.

Dizajnový riaditeľ automobilky Land Rover – Gerry McGovern, ktorý pracuje na najnovších modeloch tejto luxusné značky uviedol, že priemysel potrebuje viac žien.

Ďalej poznamenal: “Myslím, že už dlhé obdobie trpíme nedostatkom automobilových návrhárok.”

Podľa poradenskej spoločnosti EY, ženy tvoria len štvrtinu pracovnej sily v automobilovom priemysle. Ale ovplyvňujú takmer 80% rozhodnutí na nákup automobilov.

McGovern poznamenal: “V mnohých ohľadoch sú to ženy, ktoré robia rozhodnutia týkajúce sa vozidiel,” … “Svoje vstupy musíme podľa toho aj nastaviť.”

Zároveň uviedol, že ženy majú pri nákupe automobilov rôzne priority ako muži, čo však môžme týmto vyriešiť.

Súvisiace: Firmy so ženami dosahujú lepšie výnosy, ako tie bez nich

Olivia Walkerová, ktorá je poradkyňou pre Frost & Sullivan poznamenala, že dizajn interiéru je oblasťou s najväčšou úrovňou nespokojnosťou medzi ženskými záujemkyňami o kúpu automobilu.

Jej výskum zistil, že väčšina žien bola spokojná s viditeľnosťou, kontrolami okolo zábavy a úložným priestorom a dodala, že práve tento fakt “poskytuje jednoduchý zmysel,” zamestnávať ženy, ktoré chápu správanie spotrebiteľov.

To je hlavný dôvod, prečo McGovern chce viac žien v tomto priemysle. Uviedol: “Robím čo najviac môžem, aby som v našom podnikaní podporil najímanie dizajnérok.”

Funkčnosť vs. dizajn

McGovern vedie tím 500 zamestnancov, ktorí pracujú na nových modeloch pre značku Land Rover, ktorá je vo vlastníctve skupiny Jaguar Land Rover a tá je dcérskou spoločnosťou indickej Tata Motors.

Kým vozidlá musia byť funkčné, McGovern uviedol, že ich dizajn taktiež potrebuje mať emocionálny dopad.

McGovern ďalej poznamenal: “Keď niekto dostane jeden z našich vozidiel, chcem aby sa dobre cítili,” … “Ak sa dostanú dovnútra, začnú sa naozaj cítiť dobre.”

Jeho najúspešnejším výsledkom bol Range Rover Evoque – od svojho uvedenia na trh v roku 2011 predali až pol milióna vozidiel, čím sa stal najpredávanejším modelom histórie značky Land Rover.

Súvisiace: 77% investorov zarobilo a ženy opäť porazili mužov: 2016

Jeho aktuálnym hlavným cieľom je zvýšiť podiel tejto malej britskej značky na trhu a chce pokračovať v inováciách.

Nakoniec dodal: “Súčasťou mojej práce je pozrieť sa na priestor,” … “Je treba hľadať možnosti pre vytváranie príležitostí, ktoré v súčasnosti neexistujú.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheGuardian, BBC

Facebook komentár