BMW_predstavila_samo_vyrovnavaci_motocykel_zajtrajska_2016

V ďalekej budúcnosti motocyklov, jazdci nebudú mať žiadnu potrebu prilieb alebo špeciálneho oblečenia.

Taktiež ak zastavia, nebudú musieť dať nohy na zem. To preto, že podľa vyjadrení spoločnosti BMW, prídu s motocyklom budúcnosti ktorý sa bude sám vyrovnávať a pomôže vodičovi zabrániť kolíziám.

BMW, ktorá je známou či už pre motocykle alebo automobily, na začiatku tohto týždňa v Kalifornii predstavila nový koncept motocykla. BMW Motorrad Vision Next 100 ktorý ponúka pohľad na to, čo dizajnéri BMW v budúcnosti (za desiatky rokov) prinesú a aké motocykle by mohli byť súčasťou ciest. V podstate, budú ponúkať všetky vlastnosti ktoré aj v súčasnosti, ale žiadne nebezpečenstvo.

Okrem automatického vyváženia kolies bude potreba stojan potrebný iba vtedy, keď sa motocykel vypne. Motocykel má “elektronickú bezpečnostnú klietku”, ktorá komunikuje s ďalšími vozidlami a vďaka cestným snímačom, automaticky pomôže zabrániť zrážke.

Súvisiace: Google: Z čoho je väčšina ľudí prekvapených pri jazde v samo-riadiacom automobile

Ide o koncept, takže nie je jasné, koľko z týchto vecí motocykle BMW naozaj budú mať. Taktiež nie je jasné, ako dlho bude trvať, než začnú produkovať výrobu modelu motocykla, ktorý by nakoniec tieto možnosti dokázal.

Koncept motocykla spoločnosti BMW bude skôr poháňaný elektromotorom, než benzínovým motorom. Elektromotor si zachová stále slávny tvar, známy pre BMW.

Motorka má flexibilný rám, ktorá bude ohýbaní jazdou na motocykli, čo eliminuje zaťaženie kĺbov. Objem energie potrebnej na riadenie motocykla je podľa BMW závislou na rýchlosti motocykla. Ak jazdec ide pomaly, riadenie je nenáročné a ľahké. So zvyšujúcou sa rýchlosťou je potreba viac energie.

BMW_predstavila_samo_vyrovnavaci_motocykel_zajtrajska_2016_2

Nemá žiadne tradičné tlmiče. Pneumatiky prispôsobujú jazdu podľa vlastného vyhodnotenia. Majú taktiež variabilný dezén, ktorý sa prispôsobí tak, aby vyhovoval rôznym jazdným podmienkam.

Spolu s motocyklom, spoločnosť BMW prišla s predstavením rovnakej ambicióznej sady oblečenia a okuliarov.

Bez potrebnej prilby, okuliare ochránia oči pre náporom vzduchu a zároveň jazdcovi poskytujú všetky potrebné informácie. Zobrazené dáta vo vnútri okuliarov sa budú meniť v závislosti na tom, kde jazdec pozerá. Ak sa pozerá priamo na cestu, nebudú prezentované žiadne dáta, jedine že by bolo treba upozorniť vodiča na nebezpečenstvo.

Súvisiace: Harley-Davidson predstavila svoju prvú motorku na elektrický pohon

Oblek sám o sebe neobsahuje žiadnu extra úpravu, pretože nie je považovanou za nevyhnutnú. Zároveň môže zahriať alebo schladiť jazdca podľa potreby a jazdcovi pomáha predchádzať únave (cez podporu svalov). Vibračné jednotky v horných a dolných končatinách poskytujú spätné väzby pre navigáciu alebo aby upozornia jazdca, keď sa bicykel príliš nakláňa.

Tento Motocykel je posledným z koncepčných návrhov pod označením BMW Next 100, ktorý bol odhaleným počas osláv 100. výročia spoločnosti BMW. Meniaci sa futuristický tvar BMW bol počas marca zverejneným v Mníchove. Futuristické samostatne jazdiace modely značiek Rolls-Royce a Mini boli predstavené v Londýne počas tohto-ročného júna (BMW vlastní značky Rolls-Royce a Mini). BMW Motorrad je nemeckou značkou luxusných motocyklov.

Zdroj: Wired, Bloomberg, BMWBLOG

Facebook komentár