BMW_zacne_testovat_svoju_sluzbu_predplatneho_uz_buduci_tyzden

Spoločnosť BMW už počas budúceho týždňa začne testovať svoju nadchádzajúcu službu predplatenia vozidiel.

Podľa agentúry Bloomberg táto služba bude nazvaná Prístup k BMW (Access by BMW) a jej pilotný program bude debutovať v obchodnom zastúpení BMW v Nashville, dňa 2. apríla. Hovorca spoločnosti BMW poznamenal, že pilotný program dorazí v roku 2018, ale nekomentoval, kedy alebo kde bude spustený.

Vo všeobecnosti služby predplatenia vozidiel používateľom umožňujú využívať rôzne modely vozidiel značky za mesačný poplatok, ktorý je často vyšší ako ten, ktorý zákazník zaplatí po nákupe alebo prenájme vozidla. Časť tejto prémie vyplýva z prístupu užívateľa k viacerým vozidlám a časť pre poistné a údržbu, ktoré prichádzajú spolu s predplatným.

Spoločnosť BMW tak nasleduje značky ako Cadillac, Porsche a Volvo, ktoré v posledných rokoch zaviedli podobné služby predplatného. Lincoln a Mercedes-Benz sa údajne pripoja k BMW pri spustení svojich vlastných predplatených služieb, už počas tohto roka.

Týmito službami chce automobilový priemysel prísť s potenciálnym riešením fázy rozkvetu a prepadu. Tým, že užívatelia zaplatia konzistentný mesačný poplatok – čím uprednostia túto voľbu pred kúpou automobilu raz za tri až päť rokov – automobilové spoločnosti si tak môžu vytvoriť predvídateľnejšie toky, okolo svojich príjmov. Zatiaľ čo automobilový priemysel v posledných rokoch zaznamenal silné čísla predajov, výrobcovia automobilov a obchodní zastúpcovia sa obávajú, že pokles je už blízko.

Správa od poradenskej firmy McKinsey & Company z 2016 predpovedala, že “služby mobility a dátovo riadené služby na požiadanie” formou predplatného, prepravných služieb a diaľkovej aktualizácií softvéru by mohli v dodatočných príjmov pre automobilový priemysel do roku 2030 predstavovať objem vo výške 1,5 bilióna dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC, Bloomberg

Facebook komentár