BMW Vision iNEXT.

BMW Vision iNEXT.

Automobilka BMW v priebehu včerajšieho dňa predstavila elektrický koncept SUV – Vision iNEXT.

Koncept poukazuje na niektoré technológie, ktoré môže spoločnosť v budúcnosti používať v rámci jej ďalších automobiloch. Produkcia vozidla založená na koncepte je plánovaná na rok 2021.

Koncept zahŕňa autonómnu technológiu jazdy, ovládanie hlasu, projektor, ktorý dokáže zobrazovať obrázky alebo videá, ako aj funkciu dotykového ovládania, ktorá vodičom a cestujúcim umožňuje meniť nastavenia vozidla tým, že po sedadlách kreslia svojimi prstami.

Súvisiace: Volkswagen predstavil autonómne vozidlo bez prístrojovej dosky, volantu a pedálov

Tu je pohľad na BMW Vision iNEXT:

BMW_predstavila_novy_elektricky_koncept_SUV

BMW_predstavila_novy_elektricky_koncept_SUV_2

BMW_predstavila_novy_elektricky_koncept_SUV_3

Spolu so zvyškom automobilového priemyslu sa BMW usiluje o to, aby sa pripravila na budúcnosť, v ktorej menej ľudí vlastní a riadi svoje vlastné vozidlá. Je vidno ich aktivity v zdieľaní automobilov a v Seattli sa dokonca rozhodli konkurovať spoločnosti Uber. Zároveň realizuje výskum autonómnej technológie a dokonca diskutuje o rozsiahlych víziách, ako podporovať (elektrickú) cykloturistiku. A pretože nie je pochýb o tom, že výroba a predaj automobilov zostávajú jadrom jej podnikania už niekoľko desaťročí, začína byť vidno menšie úpravy.

Súvisiace: Autonómne vozidlá sú tu. Teraz prichádza to náročnejšie

Aktivity automobilky BMW sa tak vrhli do vývoja hybridných, plug-in hybridných a plne elektrických modelov a sú na dobrej ceste aby v roku 2018 zrealizovala ich predaj na úrovni 140 000 (ročne predá okolo 2 miliónov automobilov). Ale na presun benzínových a naftových motorov do zadného pohľadu je ešte skoro, keďže sa jedná o dlhú a nebezpečnú cestu.

Klaus Fröhlich, člen predstavenstva a hovorca spoločnosti BMW poznamenal: “Pre nás je elektromobilita novým štandardom a rozumieme jej,” … “Preto sa budeme ňou budeme zaoberať ako naša ďalšia výzva.”

Video automobilu BMW Vision iNEXT:

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BMW

Facebook komentár