Juzna_Korea_pokutuje_BMW_10_milionmi_za_niekolko_poziarov_motorov

Južná Kórea v pondelok poznamenala, že automobilku BMW bude pokutovať
sumou 11,2 miliardami wonov (9,9 milióna dolárov) a podá trestné oznámenie voči firme z dôvodu požiarov u desiatok motorov, ohlásených v krajine.

Juhokórejské ministerstvo dopravy uviedlo, že vyšetrovací výbor po päťmesačnej revízii dospel k záveru, že nemecká automobilka sa zámerne pokúsila zakryť technické problémy a v nedostatočnom časovom horizonte nevykonala opravu vozidiel, ako sa začiatkom tohto roka objavilo približne 40 automobilov s týmto problémom. Ministerstvo zistilo, že požiare boli spôsobené chybnými ventilmi v chladičoch pri recirkulácií výfukových plynov (EGR) vozidiel.

Spoločnosť BMW sa ospravedlnila a po incidentoch požiarov medzi mesiacmi júl až október zvolala k oprave približne 172 000 vozidiel so 65 rôznymi modelmi.

Súvisiace: BMW predstavila nový elektrický koncept SUV – Vision iNEXT

Juhokórejská jednotka spoločnosti BMW AG vo vyhlásení uviedla, že zistenia ministerstva sú vo všeobecnosti v súlade s posúdením spoločnosti, že požiare boli spôsobené únikmi chladiacich látok z chladičov. V kombinácii s olejovými usadeninami by sa mohli spáliť a spôsobiť požiare, keď automobily boli poháňané vysokou rýchlosťou počas dlhšieho časového úseku, ale automobilka BMW uviedla, že problém môže byť vyriešený výmenou chybného hardvéru.

Spoločnosť sa priamo nezaoberala obvinením ministerstva, kde poukázali na závažnosť problému a zvolali k oprave nižší počet vozidiel.

Vo vyhlásení uviedli: “Skupina BMW spolupracuje s vyšetrovateľmi a zaväzuje sa k riešeniu problému.”

Junghyun Kim, vedúci predstaviteľ BMW pre Kóreu, uviedol, že v Japonsku neboli zaznamenané žiadne zranenia súvisiace s požiarmi v Južnej Kórei.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, WSJ

Facebook komentár