MINI_budúci_tyzden_odhali_vykonny_koncept_automobilu

BMW MINI je známa svojimi zaujímavými dizajnérskymi kúskami. Avšak tento výrobca automobilov má taktiež záujem aj o výkon a na trati jednoznačne nie je cudzincom.

Odskúšali sme ich a nakoniec sme boli ohromení a zároveň aj vystrašení (v dobrom zmysle).

MINI vie, ako zmeniť výkon a práve to sa jej podarilo s konceptom John Cooper Works GP.

Súvisiace: BMW predstavila elektrický skúter budúcnosti

Tento najdivokejší MINI bude predstaveným na autosalóne vo Frankfurte, už počas budúceho týždňa. Týmto automobilom tak pokračuje v tradícii MINI, pre oblasť vývoja vozidiel kategórie GP, ktorých spoločnosť označuje za “legendárnych víťazov automobilky, počas rally Monte Carlo” v roku 1967.

MINI_budúci_tyzden_odhali_vykonny_koncept_automobilu_GP

Neexistuje žiadna záruka, že MINI bude tento koncept vyrábať, ale niektoré kusy s vylepšeniami z radu GP, už v predchádzajúcim vozidlách uzreli svetlo sveta. V roku 2012 MINI John Cooper Works GP a 2006 MINI Cooper S s súpravou John Cooper Works GP uzreli svetlo sveta v niekoľkých modeloch. Vtedy bolo vyrobených len 2 000 podobných kusov.

Adrian van Hooydonk, ktorý je viceprezidentom spoločnosti BMW Group Design vo vyhlásení uviedol: “Ak viete o MINI, budete vedieť o dlhej a úspešnej histórií značky v oblasti motoristického športu.”

“MINI John Cooper Works GP Concept spája celý balík definujúcich dizajnérskych prvkov MINI a preukazuje ich najpriaznivejšie a najvzrušujúcejšie danosti.”

MINI_budúci_tyzden_odhali_vykonny_koncept_automobilu_GP_concept

Koncept JCW GP je na vonkajšej strane agresívny, ale vo vnútri je v podstate pretekárskym vozidlom: klietka, systém protipožiarnej ochrany, pretekárske sedadlá so špeciálnymi pásmi.

Tieto vozidlám MINI sú zaujímavé v tom, že prekvapivo sa im darí prekročiť konštrukčné úpravy. JCW GP má túto schopnosť, aj čo sa týka divokého výkonu. Široké konštrukčné vlastnosti, aerodynamické prvky a výrazný zadným spojlerom pôsobia naozaj agresívne.

Súvisiace: Mercedes predstavil úžasný, super-dlhý luxusný kabriolet

Peter Schwarzenbauer – člen predstavenstva BMW, ktorý dohliada na MINI poznamenal: “Koncept MINI John Cooper Works GP je o nespútanom pocite jazdy a úrovniach výkonu v automobilových súťažiach” … “Jedná sa o zábavu vo svojej najčistejšej podobe.”

MINI neposkytol podrobnosti o pohonnej jednotke, ale model JCW, ktorý sme testovali, prišiel s preplňovaným turbodúchadlom o objeme 228 konských síl a štvorvalcovým motorom. Ak sa koncepcia pre toto GP stane realitou, je možné očakávať slušnú hodnotu, ale cena začne nad 40 000 dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Automox, CarandDriver

Facebook komentár