CEO-Twitter-a-Square-coskoro-v-USA-a-vo-svete-nastane-hyperinflacia

Spoluzakladateľ sociálnej siete Twitter – Jack Dorsey zvážil eskaláciu inflácie v USA a povedal, že situácia sa výrazne zhorší.

Dorsey v piatok večer v statuse na Twitteri napísal: “Hyperinflácia všetko zmení,” … “Je to vidno.”

Tento tweet prichádza z dôvodu inflácie spotrebiteľských cien, ktorá sa v USA blíži k 30-ročnému maximu, a rastúcimi obavami, že problém by mohol byť horší, ako politici očakávali.

V piatok predseda Federálneho rezervného systému Jerome Powell uznal, že inflačné tlaky „pravdepodobne potrvajú dlhšie, ako sa pôvodne očakávalo“, pričom poznamenal, že by mohli pokračovať „až do budúceho roka“. Líder centrálnej banky dodal, že očakáva, že Fed čoskoro začne ustupovať od mimoriadnych opatrení , ktoré poskytol na pomoc ekonomike a ktoré podľa kritikov vedú k podpore rastu inflácie.

Okrem dohľadu nad platformou sociálnych médií, ktorá má 206 miliónov aktívnych denných používateľov, je Dorsey silným zástancom virtuálnej meny bitcoin. Poznamenal, že Square, ktorá je platformou na spracovanie debetných a kreditných kariet, ktorú Dorsey spolu-zakladal, sa snaží dostať do sektora ťažby kryptomien. Skupina Square taktiež vlastní bitcoiny a uľahčuje obchodovanie s nimi.

V odpovedi na komentáre používateľov Dorsey v piatok dodal, že problém s eskalovaním inflácie je vidno po celom svete. Na Twitteri napísal: ″Čoskoro sa tak stane v USA a tak aj vo svete.” Dorsey je v súčasnosti generálnym riaditeľom firiem Twitter a Square.

Jednou vecou je volať po rýchlejšej inflácii, no pre niektorých môže byť prekvapujúce, že Dorsey použil slovo hyperinflácia, čo predstavuje jav rýchlo rastúcich cien, ktorý môže zruinovať meny a prispieť k zrúteniu celých ekonomík.

Miliardár a investor Paul Tudor Jones a ďalší vyzvali na obdobie rastúcej inflácie. Jones začiatkom týždňa pre agentúru CNBC povedal, že vlastní objemy virtuálnej meny bitcoin a považuje ju za vhodné zaistenie (hedge) voči inflácií.

Jones v priebehu tohto týždňa poznamenal: „Je jasné, že existuje tu miesto pre kryptomeny. Je jasné, že momentálne vyhrávajú preteky so zlatom.“

Väčšina veľkých investorov však nezašla tak ďaleko, aby očakávali príchod hyperinflácie, ako Dorsey.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters

Facebook komentár