CEO_Twitter_Jack_Dorsey_chce_zit_v_Afrike

Výkonný riaditeľ spoločnosti Twitter – Jack Dorsey uzavrel cestu po Afrike tým, že sa v roku 2020 zaviazal presťahovať sa na kontinent na obdobie niekoľkých mesiacov.

Dorsey v správe na platforme sociálnych médií uviedol, že nevedel, kde bude žiť, ale v budúcom roku plánuje v Afrike stráviť až polovicu roka.

Dorsey v statuse na sociálnej sieti Twitter poznamenal: „Je smutné, že opúšťam tento kontinent … zatiaľ,“ … „Afrika bude definovať budúcnosť (najmä kryptomeny bitcoin!). Nie som si istý, kde ešte v budem, ale v roku 2020 tu chcem bývať 3 až 6 mesiacov.“

Spoločnosť Twitter neodpovedala okamžite, keď bola požiadaná o ďalšie podrobnosti o plánoch pána Dorseyho.

Jack Dorsey tento týždeň pricestoval do Etiópie ako súčasť prehliadky kontinentu, ktorú začal 8. novembra a zahŕňala zastávky v Ghane, Nigérii, Etiópii a Južnej Afrike.

Adewale Yusuf zo spoločnosti Techpoint, ktorý zorganizoval stretnutie medzi Dorseym, vydavateľmi a podnikateľmi z oblasti technológií, povedal že nie je prekvapený, že generálny riaditeľ sa plánuje presunúť práve na tento kontinent.

Ďalej uviedol: “Nemyslím si, že si vyberie konkrétnu krajinu. Môže sa pohybovať medzi niekoľkými africkými krajinami. Určite si však myslím, že Nigéria bude jednou z vybraných krajín.”

Záujem o technologické startupy

V Nigérii sa Dorsey stretol s podnikateľmi a mladými umelcami, ako aj s členom správnej rady spoločnosti Twitter, Ngozi Okonjo-Iweala, ktorý je ekonómom a bývalým generálnym riaditeľom Svetovej banky.

Počas Dorseyho návštevy nigérijského obchodného centra Lagos, jeden vývojár softvéru naň urobil veľký dojem. Dara Oladosu, tvorcovi aplikácie s názvom Quoted Replies bola ponúknutá práca po stretnutí s riaditeľom spoločnosti Twitter.

Quoted Replies je robotom na Twitteri, ktorý združuje citované odpovede na platforme. Oladosu povedal, že bol inšpirovaný k vytvoreniu aplikácie, keď si uvedomil, že ľudia chceli platformu, ktorá by agregovala citované komentáre k ich tweetom.

„Narazil som na skutočnosť, že by som mohol pomocou vyhľadávacieho panela nájsť citované tweety … začal som skúmať, ako na to vytvoriť robota, aby som nemusel ľuďom neustále ukazovať, ako to robiť.„

Bitcoin v centre pozornosti

V Ghane sa tím stretol s podnikateľmi okolo virtuálnej meny bitcoin. Dorsey, ktorý nedávno podporil spustenie kryptomeny CoinList, sa stal hlasným obhajcom kryptomeny Bitcoin a povedal, že ju chce zahrnúť do využívania služieb Twitter a Square, ako aj jeho ďalších podnikov.

Rastúci počet afrických vývojárov a podnikateľov pracuje na kryptomene.

BitHub, inkubačné centrum pre internetové meny, bol založený v roku 2015 kenským technologickým podnikateľom John Karanja, ktorý organizuje workshopy pre mladých vývojárov, zameraných na technológie blockchainu.

Karanja ďalej uviedol: „Pre mladých ľudí je to príležitosť, aby sa oboznámili s kryptomenami a potenciálne im pomohli vstúpiť na globálne trhy.“

Ambiciózne plány

Na záver svojho turné v Etiópii Dorsey si vypočul rôzne plány startupov.

Druhý najľudnatejší africký štát má ambiciózne plány na vybudovanie digitálnej ekonomiky. Vláda dúfa, že táto aktivita do budúceho júla vytvorí 3 milióny pracovných miest.

Africký technologický priemysel a ekosystém IT v posledných rokoch zaznamenali výrazný nárast.

Google, Microsoft a Huawei patria medzi medzinárodné technologické giganty, ktoré rozšírili svoje pôsobenie v Ghane a zameriavajú sa na vývojárov softvéru a mladé kreatívne talenty na kontinente.

V Afrike je tento rok 618 aktívnych technologických centier poskytujúcich podporu digitálnym podnikateľom, čo je podľa výskumnej spoločnosti Briter Bridges 40% nárast oproti roku 2018.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN, Yahoo

Facebook komentár