Credit_Suisse_pripravuje_najvacsie_hedzove_fondy_roka_2016

Investiční manažéri z Credit Suisse prichádzajú z vytvorením jedného z najväčších hedžových fondov v tomto roku.

Qube – kvantitatívne orientovaný hedžový fondov držaný spoločnosťou Credit Suisse práve otvoril dvere do svojho podnikania.

Podľa ľudí oboznámených s záležitosťou: Fond, ktorý vedie Pierre-Yves Morlat, v posledných niekoľkých mesiacoch spustil prijímanie finančných prostriedkov od investorov a aktuálne sa ich objem pohybuje až okolo 800 miliónov amerických dolárov.

Súvisiace: Hedžový fond, ktorému radí Nassim Taleb za týždeň zarobil $ 1 miliardu

Podľa informácií od niektorých osôb, na začiatku tohto mesiaca spustili jeho obchodovanie, avšak o rozsahu, ktorý o niečo menej ako polovičný – hodnote 375 miliónov dolárov.

Jeden z ľudí dodal: “Zostávajúce čiastky kapitálu by podľa plánov mali byť upísané na začiatku novembra. Fond očakáva, že do začiatku budúceho roka bude spravovať okolo 1,2 miliardy amerických dolárov.

Podľa zverejnení z regulačného podania Credit Suisse Quantitative and Systematic Asset Management Limited, Qube bol v novembri roka 2015 založeným vo Veľkej Británii.

Laurent Laizet je uvedený ako investičný riaditeľ, Seanom Rhie je prevádzkovým riaditeľom a Christina Wilgress bude mať na starosti riadenie rizík. Morlat je generálnym riaditeľom.

Podľa informácií ďalších ľudí, druhý fond vlastnený Credit Suisse s označením QT je pripravený byť spustený na prvý štvrťrok budúceho roka. Tento fond by mal viesť Nick Branca z New Yorku a cieľ jeho finančných prostriedkov je na úrovni 600 miliónov dolárov. Spolu s Qube by táto stratégia mala podľa očakávaní do začiatku budúceho roka priniesť prostriedky pod správou, na úrovni okolo 1,8 miliardy dolárov.

Tieto dva fondy by podľa informácií ľudí mali obchodovať v štýle kvantitatívnych stratégií so zameraním na akcie. Obchodovanie v štýle Quant (vysokofrekvenčné obchodovanie a algoritmické obchodovanie) sa stalo jedným z najväčších trendov v oblasti hedžových fondov, vďaka ktorej investori môžu vykonávať alokáciu kapitálu a vedia najímať nové talenty. Zavedené firmy, ako je napríklad skupina Paula Tudora – Jones Tudor Investment zvažuje používanie viacerých systematických stratégií, keďže tradiční analytici využívajú začlenenie viacerých algoritmických modelov, vďaka ktorým analyzujú nový svet dát.

Credit Suisse bude oporou a výlučným vlastníkom oboch fondov, a finančné prostriedky budú otvorené veľmi malému počtu investorov.

Súvisiace: Ako George Soros priviedol ku krachu Centrálnu banku Thajska

Tieto kroky sú vyvrcholením minulo-ročného rozhodnutia banky kedy tím Pierre-Yves Morlata sa presunul pod celosvetovú jednotku trhov u Credit Suisse a do jej divízie správy aktív.

To bolo čiastočne v dôsledku regulácie, ktorá nastala po finančnej kríze roku 2008 a taktikou banky ako si zachovať tieto obchodovacie divízie.

Branca je s Morlatom na čele Systematic Market-Making Group.

Morlat sa k Credit Suisse pripojil v roku 2009 ako vedúci proprietárnych obchodných arbitráží pre oblasť Európy a Ázie a predtým bol globálnym riaditeľom jednotky obchodovania akciových derivátov v Société Générale. Branca vstúpil do banky v roku 1997 do oblasti obchodovania s akciami a predajom.

Hovorca banky Credit Suisse sa k tomu odmietol vyjadriť.

 

Zdroj: Bloomberg, WSJ

Facebook komentár