CEO Phillip White.

Spoločnosť Sotheby’s International Realty v roku 2017 predala nehnuteľnosti v rekordnej hodnote 108 miliárd dolárov, čo je 14-percentný nárast oproti predchádzajúcemu roku.

V USA tržby vzrástli z 85 miliárd dolárov v roku 2016 na 96 miliárd dolárov v minulom roku. Medzinárodný predaj sa zvýšil z 10 miliárd dolárov na 12 miliárd dolárov.

Generálny riaditeľ spoločnosti Phillip White povedal: “Podnikanie v USA rástlo rýchlejšie ako celkový trh, čiastočne kvôli zadržanému dopytu v oblasti luxusného sektoru a niektorým veľmi silným výsledkom prevádzkových franšíz.”

Realogy – materská spoločnosť skupiny Corcoran Group a Citi Habitats – si zakúpila právo udeliť licenciu na meno aukčného domu Sotheby’s v roku 2004. Objem predajov spoločnosti Sotheby’s od roku 2005 jednoznačne vyskočil, kedy uzavrela predaje za 4 miliardy dolárov.

Súvisiace:
Luxusné nehnuteľnosti v Londýne investorov z Blízkeho východu stále zaujímajú
Vláda rozširuje zákroky proti praniu špinavých peňazí v oblasti nehnuteľností

Franšízy pod menom Sotheby’s v súčasnosti prevádzkuje celosvetovo 950 kancelárií. Úrady v New Yorku a Hamptons sú však vlastnené spoločnosťou.

Sotheby’s je podľa rebríčku maklérskych firiem na Manhattane od spoločnosti The Real Deal pre rok 2018 jednou zo špičkových firiem mestských obytných jednotiek. Spoločnosť s 286 zástupcami v roku 2017 uzavrela obchody s predajom v hodnote 1,35 miliardy dolárov, čo predstavuje nárast o 59% v porovnaní s rokom 2016. Zároveň má významnú účasť vo vonkajších štvrtiach, prostredníctvom franšíz.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, Reuters

Facebook komentár