Deti milénia sa pre McDonald’s stávajú najväčšej hrozbou za viac ako desať rokov.

Julie Jargon z denníku The Wall Street Journal píše: Ľudia vo veku od 20 do 30 rokov uprednostňujú fast-foody, ako Chipotle, Five Guys a Panera Bread.

Julie ďalej píše: “Stále častejšie sa mladší ľudia snažia konzumovať čerstvejšie a zdravšie jedlo a vyberajú si reťaze, ktoré im ponúkajú trocha viac prispôsobiteľné menu, ako než len určitý druh jedál za zvýhodnenú cenu.”

To by mohlo vrhnúť tieň na budúce podnikanie spoločnosti McDonald’s, ktorá už tak v tomto roku, čelí nezmenenej úrovni, alebo poklesu. Táto spoločnosť nedávno oznámila, že nahradí svoju najvyššiu americkú exekutívu, už druhýkrát za dva roky.

Súvisiace: Dvaja bývalí manažéri McDonald vedú revolúciu v oblasti fast-foodov

Wall Street Journal s odvolaním na Technomic uviedol: Celkový počet 19 až 21-ročných, ktorí navštívili McDonald’s sa mesačne znížil o 13% od roku 2011.

Medzitým počet 22- až 37-ročných, ktorí navštívia reťazec bol na nezmenenej úrovni.

Pokusy spoločnosti McDonald’s spojiť sa s touto vekovou skupinou sa do značnej miery nevydarili.

Reťazec strávil dva roky inovácie pre McWrap (placka s kuracím mäsom a čerstvou zeleninou) mal konkurovať spoločnosti Subway.

Ale tržby McWrap-ov sú údajne sklamaním.

McWrap bol v internom firemnom e-maile nazvaný “konkurentom Subwayu”.

McDonald’s taktiež začal testovať technológie, ktorá by zákazníkom umožnili prispôsobiť si hamburgery, ako Five Guys alebo Smashburger.

McDonald nie je jedinou značkou v USA, ktorú ovplyvňujú hodnoty deti milénia.

Odbborník na maloobchod – Robin Lewis na svojom blogu píše: Kultové značky ako Tide, Levi’s, Coca-Cola, Ralph Lauren, Gap a iné “čelia strmému poklesu tržieb v tejto oblasti predajov a podielu na trhu.”

Súvisiace: Spoločnosť McDonald otvorí svoju prvú vegetariánsku reštauráciu

Lewis vysvetľuje: “Mladí ľudia unavení neustálym marketingom a reklamami sa nenechajú tak ľahko presvedčiť, ako ich prarodičia.”

Aby uspeli s mladšou generáciou, McDonald’s bude musieť presvedčiť deti milénia, že jeho jedlá majú kvalitné potraviny.

McDonald nedávno hostil udalosť, kde profesionálni kuchári ukázali ich kulinárske umenie. Tento krok bol pre McDonald’s posledným pokusom ponúknuť vyššiu kvalitu.

Generálny riaditeľ spoločnosti McDonald’s – Don Thompson tento problém v priebehu hovoru s investormi uznal a povedal, že spoločnosť sa snaží vylepšiť jej marketing.

Thompson nakoniec povedal: “Posilňujeme naše tvorivé príspevky, ktoré kladú väčší dôraz na kvalitu našich potravín a znova sa snažíme vytvoriť citové puto s našimi zákazníkmi, ktorí sa budú stotožňovať s krokmi spoločnosti McDonald’s.”

Zdroj: ABCNews

Facebook komentár