McDonald_s_predstavil_MacCoin_na_oslavu_50_vyrocia_Big_Macu

Ikonický Big Mac od spoločnosti McDonald’s v tomto roku dosahuje 50. výročie

Na oslavu reťazec rozdáva tzv. “MacCoin-y (MacMince).” MacCoiny sú “celosvetová mena”, ktorá môže byť zamenená za Big Mac.

Rozsiahla dosah Big Macu je súčasťou jeho sily, ale tiež spôsobuje aj to, že reťazec ho nevie akokoľvek zmeniť, či už, ako rozšírením do kuracej alebo vegetariánske verzie. V nedávnom rozhovore, generálny riaditeľ – Steve Easterbrook označil burger “posvätným.”

Aktuálne rok je pre Big Mac veľmi dôležitým.

Tento týždeň spoločnosť McDonald’s odštartuje oslavy 50-ročného výročia tohto jej burgeru.

Generálny riaditeľ spoločnosti McDonald – Steve Easterbrook v nedávnom rozhovore poznamenal: “Nie je to tak často, že by akékoľvek potravina bola z historického hľadiska tak významnou, že by oslavovala 50. výročie.”

Dokonca v priebehu včerajšieho dňa tento reťazec predstavil “celosvetovú menu” MacCoin, za ktorú zákazníci môže dostať bezplatný burger v miestach spoločnosti McDonald’s po celom svete. Zákazníci môžu vo štvrtok 2. augusta získať MacCoin s nákupom Big Macu, ktorá bude môcť byť v priebehu nasledujúceho dňa zamenená za BigMac, v predajniach spoločnosti McDonald’s vo viac ako 50 krajinách sveta.

Táto mena bola inšpirovaná indexom známym ako Big Mac Index, kde sa každoročná cena Big Macu dáva dohromady v krajinách po celom svete, aby sa zistilo, ako sú ich meny ocenené.

Tento dosah a 50-ročná história burgeru dáva Big Macu určitú silu, v ktorú dúfa len veľmi málo iných položiek rýchleho občerstvenia. To je skvelé v mnohých ohľadoch (Easterbrook poznamenal, že spoločnosť za minulý rok predala 1,3 miliardy Big Macov), ale to taktiež môže prinútiť spoločnosť, aby vykonávala veľmi opatrné pokusy, pokiaľ ide o vylepšenie tohto burgeru.

Spoločnosť McDonald’s v priebehu rokov vykonala len veľmi málo zmien čo sa týka Big Macu, pričom jednou z mála zmien bola odstránenie vysoko fruktózového kukuričného sirupu z jeho žemle v roku 2016, čo spoločnosť zrealizovala opatrne – bez toho, aby ovplyvnila chuť burgrov.

Súvisiace:
McDonald’s zvyšuje ceny a stále dosahuje hviezdne predaje
McDonald’s zlikviduje plastové slamky vo Veľkej Británii a Írsku

Spoločnosť McDonald’s našla úspech v limitovanej ponuke rôznych veľkostí vo forme – Grand Mac a Mac Jr.. Napriek tomu Easterbrook poznamenal, že reťazec je pri realizácií veľkých zmien naozaj opatrný, takže výmena hovädzieho mäsa za kuracie, alebo vegetariánska variácia je zatiaľ nemožná.

Easterbrook ďalej uvoedol: “Myslíme si, že Big Mac je posvätným.”

Avšak je dôležité pripomenúť, že menu spoločnosti McDonald’s netreba miešať z kryptomenami, keďže sa výlučne zamieňa za Big Mac.

Napriek fonetickej podobnosti MacCoinu s Bitcoinom, firma McDonald’s ubezpečila, že táto jej “mena” bola účelovo vytvorená tak, aby bola “hmatateľná”, v súlade s rozsiahlou tradíciou Big Macu.

MacCoin nemá žiadnu hotovostnú hodnotu a je možné ju zameniť len za jeden bezplatný Big Mac v reštauráciách spoločnosti McDonald’s a len do konca roku 2018.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár