McDonalds_prave_otvoril_novu_restauraciu_ktora_vyzera_ako_Apple_Store

Najnovšia reštaurácia spoločnosti McDonald’s poukazuje na dôrazy, ktoré vo veľkej miere napovedajú o budúcnosti reťazca.

V priebehu včerajšieho dňa spoločnosť McDonald’s otvorila novú hlavnú reštauráciu v Chicagu. Jedná sa o budovu najmä zo skla s rozlohou 1800 metrov štvorcových, ktorá vyzerá skôr ako Apple Store, než reštaurácia s rýchlym občerstvením – a to je presne to, čo spoločnosť zamýšľala.

Súvisiace: McDonald’s zvyšuje ceny a stále dosahuje hviezdne predaje

Prezident a generálny riaditeľ spoločnosti McDonald’s vo vyhlásení uviedol: “Sme hrdí na otvorenie dverí tejto vlajkovej reštaurácie, ktorá symbolizuje, ako do budúcna budeme stavať lepšie reštaurácie značky McDonald’s pre našich zákazníkov ako aj komunity, v ktorých žijú.”

Pozrite sa do vnútra:

Zatiaľ čo štruktúra môže byť odlišná, Zlaté oblúky sú stále prítomné v reštaurácii, ktorá bude otvorená 24 hodín denne, sedem dní v týždni.

McDonalds_prave_otvoril_novu_restauraciu_ktora_vyzera_ako_Apple_Store_1

 

V reštaurácii sa nachádzajú kiosky pre objednávky, zaujímavé rozloženie stolov, mobilných objednávok, platieb a doručenia – služby, ktoré sa čoraz častejšie v USA dostávajú na miesta spoločnosti McDonald’s.

McDonalds_prave_otvoril_novu_restauraciu_ktora_vyzera_ako_Apple_Store_2

 

Navrhnutie stolov a zvýšené možnosti digitálneho vyžitia sú súčasťou modernizácie spoločnosti, s názvom McDonald’s Experience of the Future. V súčasnosti touto zmenou prechádza približne 5 000 reštaurácií a do roku 2020 by firma podľa plánov mala zrealizovať tieto zmeny takmer vo všetkých reštauráciách.

McDonalds_prave_otvoril_novu_restauraciu_ktora_vyzera_ako_Apple_Store_3

 

Reštaurácia chce taktiež zdôrazniť aj to, že spoločnosť McDonald’s tlačí na úsilie o zmenu svojho obrazu: s ohľadom na udržateľnosť. Na prízemí sa nachádza viac ako 70 rastlín, rovnako tak sa na streche nachádzajú aj solárne panely.

McDonalds_prave_otvoril_novu_restauraciu_ktora_vyzera_ako_Apple_Store_4
Súvisiace: McDonald’s zlikviduje plastové slamky vo Veľkej Británii a Írsku

Reštaurácia bola navrhnutá firmou Ross Barney Architects v Chicagu. Aj keď nie každý McDonald’s bude tak elegantným a plným skla, ale s kombináciou technológií, rozmiestnením stolov a dôrazu na udržateľnosť poskytuje návod na to, čo sa tento obrovský gigant snaží rozšíriť po celej Amerike.

McDonalds_prave_otvoril_novu_restauraciu_ktora_vyzera_ako_Apple_Store_5

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CBS Chicago, Bloomberg

Facebook komentár