Zmeny_v_McDonald_s_Viac_dotykovych_obrazoviek_a_moznosti_2016

Generálny riaditeľ spoločnosti McDonald’s – Steve Easterbrook vie, že trendy v oblasti rýchleho občerstvenia sa menia.

Takže tento fast-foodový gigant prinesie viac samo-obslúžných automatov, mobilné možnosti, zmenu interiérového dizajnu, ako aj aj služieb okolo stolovania.

Tieto zmeny sa už začínajú objavovať na miestach, na Floride, v New Yorku a južnej Kalifornii, kde bolo prerobených 500 reštaurácií. Reštaurácie v San Franciscu, Bostone, Chicagu, DC a Seattly prejdú upravením na začiatku roka 2017.

V súčasnosti tak verní zákazníci McDonaldu budú môcť na dotykovej obrazovke dostať svoje vlastné poradie, posadiť sa a jedlo im bude prinesené priamo. Počas budúceho roka, budú mať dokonca možnosť mobilných objednávok.

Easterbrook v rozhovore ďalej poznamenal: “Zákazníci majú prístup k informáciám, ktoré im poskytujú oveľa väčšiu kontrolu nad ich životmi.”

Tým spotrebitelia požadujú viac, hlavne v spôsoboch individuálneho stravovania.

Easterbrook poznamenal: “Očakávajú, aby sme sa vyvíjali a ponúkali väčšie pohodlie.”

Tento krok je najnovším pokusom tejto spoločnosti získať späť zákazníkov, ktorých stratili z dôvodu konkurencie od firiem ako Shake Shac. Easterbrook prevzal opraty v marci roka 2015, kedy firma McDonald trpela spomaľovaním dopytu a mizernými výsledkami ziskov.

Súvisiace: 
Deti milénia sa pre McDonald’s stávajú najväčšou hrozbou
Hranolky McDonaldu v Venezuele stoja zhruba $ 126

Od tej doby, McDonald’s začal ponúkať celodenné raňajkové menu. Zaviedol viac prispôsobiteľných sendvičov a oznámila dve nové veľkosti Big Macu. Reťazec sa taktiež snaží byť zdravším – obmedzovať umelé konzervačné látky v kuracom mäsa McNuggets a ponúka väčšie wrapy a šaláty.

Táto stratégia funguje. Príjmy a zisky za tretí štvrťrok prekonali prognózy.

Spotrebiteľské správanie nie sú jediná vec, kde sa mení spôsob, akým podniky fungujú.

Víťazstvo Donalda Trumpa v amerických prezidentských voľbách mnohých obchodných manažérov viedlo k tomu, aby premýšľali nad tým, čo jeho administratíva znamená pre zamestnanosť, obchod a hospodársky rast. Do tej doby, Easterbrook a McDonald vnímali stabilitu.

Dodal: “Nikto nemá rád neistotu,” … “Čím skôr sa dostaneme cez toto obdobie a spôsoby, akým sa veci budú veci vyvíjajú Nám pomôže, robiť v podnikaní dlhodobé rozhodnutia.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, WSJ

Facebook komentár