McDonald_s_zacala_pouzivat_cerstve_maso_Tu_je_to_co_sa_stalo_s_predajmi

Čerstvé hovädzie mäso pomáha spoločnosti McDonald’s predávať viac hamburgerov a navýšiť podiel na trhu.

V priebehu minulého roka, reťazec burgerov prešiel z mrazeného na čerstvé hovädzie mäso, vo väčšine obchodov Spojených štátoch. Spoločnosť uviedla, že táto zmena viedla k 30% nárastu tržieb vrámci predaja hamburgerov za posledných 12 mesiacov. Táto zmena v oblasti hamburgerov pomohla firme McDonald’s zvýšiť podiel na trhu v tom, čo priemysel označuje za “neformálne stravovanie” – dokonca prvýkrát po piatich rokoch.

Marion Grossová, ktorá je vedúcou dodávateľského reťazca spoločnosti pre Severnú Ameriku, poznamenala: “McDonald’s vykonala túto zmenu, aby oslovila rastúci záujem spotrebiteľov ohľadom transparentnosti svojich zložiek. Kupujúci v súčasnosti chcú vedieť, odkiaľ ich jedlo pochádza.”

Ďalej poznamenala: “Naši zákazníci menia návyky naozaj veľmi rýchlym tempom,” … “V dôsledku toho sme sa museli zmeniť aj my.” Spoločnosť sa tiež zaviazala znížiť používanie antibiotík vo svojom hovädzom mäse a prejsť na vajcia z bezklietkového chovu.

McDonald’s uviedla, že predaj hamburgerov z čerstvého mäsa bol obzvlášť silný v máji roka 2018, kedy bol prvýkrát predstaveným a to aj vďaka marketingovému úsiliu. Nedávno k tomu ešte viac prispela, keď ponúkla 2 čerstvé hovädzie burgre za 5 dolárov. Kevin Ozan, ktorý je finančným riaditeľom vrámci diskusií s analytikmi za prvý štvrťrok poznamenal, že propagácia fungovala výborne.

Prechod zo zamrazeného na čerstvé hovädzie mäso bol výzvou.

Grossová ďalej poznamenala, že “bola potreba obrovská transformácia”, aby sa im to vôbec podarilo. Dodávatelia potrebovali okrem iného nové baliace zariadenia a viac chladničiek, aby sa zabezpečilo bezpečné zaobchádzanie s čerstvým hovädzím mäsom. Distribučné nákladné vozidlá potrebovali správne systémy na monitorovanie teploty pre vyhovujúcu prepravu hovädzieho mäsa. V kuchyniach spoločnosti McDonald’s zamestnanci museli implementovať nové postupy v oblasti bezpečnosti potravín.

Celkovo sa podľa Grossovej jednalo o posun, ktorý jedným z “najväčších a najodvážnejších, ktoré sme v dlhom časovom horizonte vykonali,” … “Jedná sa o najväčšiu zmena dodávateľského reťazca, ktorú spoločnosť vykonala, odkedy v roku 2015 začala podávať celodenné raňajky.

Taktiež to vyvolalo tlak na vlastníkov franšíz, ktorí museli platiť za niektoré zmeny, ako sú napríklad rôzne systémy chladenia a skladovania.

V minulom roku tak spoločnosť čelili určitému napätiu od vlastníkom franšíz. V októbri sa Národná asociácia vlastníkov – skupina frenšíz značky McDonald’s – po prvýkrát stretla, aby diskutovala o spôsoboch spolupráce s firmou McDonald’s, s cieľom zlepšiť situáciu okolo ich príjmov. Agresívny plán prestavby spoločnosti, ktorý zahŕňa modernizáciu predajní s digitálnymi stojanmi na menu a samoobslužnými kioskmi, vyvinul tlak na vlastníkov franšíz, ktorí tiež zápasia s problémami, najmä keď McDonald’s do menu pridáva nové položky alebo realizuje iné veľké zmeny.

Súvisiace: Ikea pracuje na nových “mäsových” gulôčkách bez mäsa

Grossová poznamenala, že pretlačenie zmien “nebolo ľahké”, ale vlastníci franšíz nakoniec na tieto zmeny pristúpili, pretože čerstvé hovädzie hamburgery sú lepšou možnosťou pre ich podnikanie. Vlastníci licencií tak podľa jej slov veľmi rýchlo súhlasili.”

Spoločná správa spoločnosti McDonald o zlepšenom predaji čerstvého hovädzieho mäsa zároveň ukázala, že sa zaoberá otázkami, či do svojho amerického menu zavedie burger založený na rastlinných proteínoch.

Niekoľko reťazcov rýchleho občerstvenia, vrátane značky Burger King, do svojich položiek menu pridali produkty, založenými na rastlinných proteínoch, pretože spotrebitelia o tento produkt prejavujú záujem. Spoločnosť McDonald’s ponúka vegánsky burger v Európe.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, Reuters

Facebook komentár