Facebook_dosahuje_uz_takmer_2_miliardy_uzivatelov_2017

Facebook počas prvých troch mesiacov roka zvýšil svoje príjmy o 49%, čím prekonal očakávania tržieb a zisku na Wall Street, najmä z dôvodu silného rastu mobilnej reklamy.

Najväčšia sociálna sieť na svete, v priebehu prvého štvrťroka pokračovala v navyšovaní svojho publika, keďže sa priblížila k úrovni 2 miliárd, ako počet je užívateľov je na úrovni s 1,93 miliardy užívateľov.

Akcie spoločnosti Facebook mimo riadneho obchodovania klesali o 2% a to napriek veľmi dobrým výsledkom.

Facebook_dosahuje_uz_takmer_2_miliardy_uzivatelov_2017_graf_rok

Facebook vo svojom oznámení uviedol, že jeho výsledky za 1. štvrťrok prvýkrát predstavovali iný výsledok zisku ako predtým, čo by medzi investormi hodnotiacimi najnovšie výsledky mohlo spôsobiť určitý zmätok.

Súvisiace: Facebook odstránil posledný dôvod, prečo sledovať TV

Finančný riaditeľ (CFO) spoločnosti Facebook – David Wehner po zverejnení výsledkov za Q1 vyjadril dôveru v získavanie nových príjmov. Wehner poukázal na aplikáciu vlastnenú Facebookom – Instagram, rovnako ako aj formáty okolo video reklamy, za hlavné hnacie sily rastu spoločnosti do budúcnosti.

Tu sú kľúčové čísla výsledkov spoločnosti Facebook za Q1 2017:

* Zisk na akciu (GAAP): $ 1,04 vs. očakávaných $ 0,87, čo v porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom predstavuje nárast až o 73%.

* Príjmy: $ 8,03 miliardy dolárov vs. očakávaných $ 7,83 miliárd, čo je medziročným rastom až o 49%.

* Mesační aktívni užívatelia: 1,94 miliárd vs. 1,86 miliárd v predošlom štvrťroku.

* Denní aktívni užívatelia: 1,28 miliárd, vs. 1,23 miliárd v predošlom štvrťroku.

Všetky oči sa sa upriamovali na to, čo Facebook označil za “zmysluplné” spomalenie rastu tržieb v tomto roku, kde mal byť dosiahnutý „limit“ počtu reklám, ktoré možno v Novinkách zobraziť. Našťastie sa spoločnosť začína posúvať vpred s Instagramom a videoreklamou, ktoré Wall Street vidí ako dva kľúčové faktory rastu.

Finančný riaditeľ spoločnosti Facebook, Dave Wehner aktuálne zopakoval svoje skoršie pripomienky, že rast tržieb z Noviniek (News Feed) by mal počas druhého štvrťroku začať spomaľovať. Povedal, že hlavnou hnacou silou pre rast príjmov do budúcnosti bude Instagram a video reklama, hoci reklama vo videu je stále v “skorších dobách” testovania.

Súvisiace:
Facebook začína testovať reklamy v Messengeri
Ako Google a Facebook ovládajú svet digitálnej reklamy?

Facebook neuviedol, koľko peňazí zarába z Instagramu, ale spoločnosť eMarketer predpovedá, že aplikácia počas tohto roka v reklamných príjmov dosiahne úroveň 3,9 miliardy dolárov, čo predstavuje medziročný rast až o 106%.

Pri pohľade do budúcnosti, Wehner poznamenal, že spoločnosť plánuje výrazne zvýšiť svoje výdavky, pretože najíma ďalších zamestnancov a vytvorí viaceré dátové centrá a projekty internetovej infraštruktúry. Ďalej povedal, že v priebehu prvého štvrťroka firma navýšila počet nových zamestnancov o rekordných 1 700 miest.

Tu sú niektoré grafy ukazujúce rast služieb spoločnosti Facebook v 1Q 2017:

Graf: Denní aktívni užívatelia Facebooku v 1Q 2017:
Facebook_dosahuje_uz_takmer_2_miliardy_uzivatelov_2017_graf_vysledky
Graf: Mesační aktívni užívatelia Facebooku v 1Q 2017:
Facebook_dosahuje_uz_takmer_2_miliardy_uzivatelov_2017_graf_vysledky_1
Graf: Príjmy spoločnosti Facebook v 1Q 2017:
Facebook_dosahuje_uz_takmer_2_miliardy_uzivatelov_2017_graf_vysledky_2

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, Reuters, Facebook

Facebook komentár