Facebook_kupil_anonymnu_aplikaciu_ktoru_mladi_miluju

Spoločnosť Facebook získala tbh, aplikáciu anonymných ankiet, ktorá je obľúbenou najmä medzi tínedžermi.

Tbh, čo je skratka pre “Byť úprimný,” spravuje “jedinú anonymnú aplikáciu s pozitívnymi vibráciami”. Je navrhnutou pre ľudí starších ako 13 rokov a táto aplikácia študentom umožňuje vytvoriť anonymné ankety o sebe a svojich priateľoch.

Hovorkyňa spoločnosti, Vanessa Chan uviedla: “Spoločnosť Tbh a Facebook zdieľajú spoločný cieľ okolo budovania komunity a umožňujú ľuďom zdieľať spôsoby, ktoré nás zblížia,” … “Sme ohromení tým, ako to tbh robí.”

Dodala: “S prostriedkami Facebooku, tak tbh môže pokračovať v rozširovaní a budovaní pozitívnych skúseností.”

Spoločnosť Facebook nezverejnila finančné podmienky transakcie.

Kúpou tbh spoločnosť Facebook tak získal ďalšiu aplikáciu do arzenálu, ktorý nasadzuje proti Snapchatu, ktorá sa ukázala ako najobľúbenejšia sociálna sieť práve medzi tínedžermi.

Napriek tomu, že pôsobí len v niekoľkých málo štátoch, tbh si stiahlo viac ako 5 miliónov ľudí, ktorí celkovo poslali viac ako miliardu správ. Počas minulého mesiaca sa tbh dostala na vrchol zoznamu bezplatných aplikácií Apple v App Store.

Súvisiace:
Graf aktivity na internetu v priebehu jednej minúty
Graf: Najpopulárnejšie aplikácie sociálnych sietí

Spoločnosť Facebook ďalej poznamenala, že štyria spoluzakladatelia Tbh – Nikita Bier, Erik Hazzard, Kyle Zaragoza a Nicolas Ducdodon – sa presunú z kancelárie startupu v Oaklande, v štáte Kalifornia, aby pracovali v centrále spoločnosti Facebook, v Silicon Valley. Spoluzakladatelia budú aj naďalej pracovať na aplikácii v sídle spoločnosti Facebook a tbh zostane samostatnou aplikáciou na stiahnutie v App Store.

Spoločnosť Tbh podľa internetovej stránky Crunchbase, v roku 2013 získal objem nezverejnených finančných prostriedkov určených na financovanie od spoločností rizikového kapitálu – Bee Partners a Indicator Ventures.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, TechCrunch

Facebook komentár