Facebook_Pribehy_na_Instagrame_prekonali_Snapchat_2017

Príbehy na Instagrame (Instagram Stories) aktuálne dosahujú 250 miliónov aktívnych používateľov za deň, čím podľa vedúcej predajov spoločnosti Facebook – Carolyn Eversonovej výrazne prekonali úroveň Snapchatu.

Eversonová uviedla: “Dokonca pred rokom Príbehy na Instagrame vôbec neexistovali,” … “V súčasnej dobe táto platforme dosahuje nielen 250 miliónov ľudí ktorí ich využívajú, ale v skutočnosti tretinu (z najsledovanejších príbehov) sú podniky a počet inzerentov dosahuje úroveň jedného milióna.”

Instagram spustil služby príbehov len v auguste roka 2016, čím užívateľom umožnili posielať miznúce príbehy po uplynutí 24 hodinovej lehoty, čo je „desivo“ rovnaká služba, ktorú ponúkala aplikácia spoločnosti Snapchat. V januári táto funkcia mala 150 miliónov aktívnych používateľov za deň.

Eversonová ďalej uviedla: “Náš užívateľsky rast v oblasti príbehov, skutočne prichádza z dôvodu explozívneho rastu na Instagrame,” … “Instagram aktuálne po celom svete využíva 700 miliónov ľudí.”

Snap – materská spoločnosť aplikácie Snapchat počas svojej poslednej správy výsledkov (v máji) oznámila, že jej platforma má 166 miliónov aktívnych užívateľov za deň. Akcie spoločnosti Snap poklesli o 3 percentá po tom, čo boli zverejnené údaje o počte aktívnych užívateľov pre využití tejto služby na Instagrame.

Súvisiace:
Facebook dosahuje už takmer 2 miliardy užívateľov!
Ako 5 technologických gigantov zarába svoje miliardy?

Eversonová odmietla tvrdenie o napodobení služieb, ktoré Instagram a ďalší konkurenti (z prúdu) len využily. Ľudia a podniky tento formát len chceli aj u Nás.

Nakoniec poznamenala: “Myslíme si, že príbehy sú len ďalším formátom, ktorí používajú nielen spotrebitelia, ale aj inzerenti,” … “Môžeme vidieť príbehy v mnohých rôznych platformách.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDNet, Fortune

Facebook komentár