Facebook_uz_dosahuje_1_miliardu_mobilnych_dennych_uzivatelov_2016

Facebook práve oznámila ďalšie pozitívne výsledky za štvrťrok, keďže príjmy z reklamy a publikum tejto spoločnosti sa aj naďalej rozširuje.

Facebook tak porazil ciele Wall Streetu pre v tretí štvrťrok vo forme príjmov a zisku na akciu, ale akcie spoločnosti boli mimo riadnych obchodných hodín v podstate na nezmenenej úrovni, aj keď spočiatku keď boli vyhlásené výsledky, klesali o 2%.

Tu sú kľúčové čísla za 3. štvrťrok:

* Príjmy: 7,01 miliardy amerických dolárov vs. očakávania na úrovni 6,92 miliárd dolárov. Jedná sa o medziročný rast až o 56%

* Zisk na akciu (upravený): 1,09 dolára vs. očakávaných 0,92 dolára

* Mesačný aktívny užívatelia: 1,79 miliardy vs. 1,76 miliárd vo forme očakávania

* Denný aktívny užívatelia: 1,18 miliardy vs. 1,16 miliardy (očakávania)

Súvisiace: Čo všetko je na Facebooku zakázané?

Facebook v treťom štvrťroku navýšil počet mesačných užívateľov o 80 miliónov užívateľov a prvýkrát dosiahol viac ako 1 miliardu denných používateľov, v oblasti mobilných zariadení. Ich podnikanie vo forme mobilnej reklamy prinieslo 5,7 miliardy dolárov, čo bolo 84% z jeho celkového obratu reklamy v porovnaní s 78% v rovnakom období pred rokom.

Facebook_uz_dosahuje_1_miliardu_mobilnych_dennych_uzivatelov_2016_1

Facebook, ktorá sa môže pochváliť už najväčšou sociálnou sieťou na svete, počas tretieho štvrťroka pokračovala v rozširovaní svojho publika:

Facebook_uz_dosahuje_1_miliardu_mobilnych_dennych_uzivatelov_2016_2

Snáď ešte dôležitejšie je, že pomer denných užívateľov – najlepší spôsob, ako zmerať využitie služieb spoločnosti Facebook sa opäť navýšil a to aj napriek obavám z Wall Street, že zvýšená konkurencia od aplikácií ako Snapchat povedie k odklonu pozornosti. Dokonca sa podarilo pomeru z mobilných zariadení podarilo ustáliť na úrovni 66%.

Facebook_uz_dosahuje_1_miliardu_mobilnych_dennych_uzivatelov_2016_3

Facebook_uz_dosahuje_1_miliardu_mobilnych_dennych_uzivatelov_2016_4

Súvisiace: Facebook odstránil posledný dôvod, prečo sledovať TV

Akcie spoločnosti Facebooku v priebehu posledných troch mesiacov sa nachádzajú v zisku 5%, čím prekonali výkon amerických indexov Nasdaq Composite a Dow Jones Industrial Average, čo odráža pokračujúcu vieru Wall Streetu v najväčšiu svetovú sociálnu sieť.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, WSJ

Facebook komentár