Goldman_Sachs_vsadza_na_cinu_pre_ocakavany_rast_obchodov_2017

Spoločnosť Goldman Sachs Group si najala bankára so zameraním na oblasť Číny – Billa Chu, ktorý by mal viesť jej tím investičného bankovníctva v krajine, keďže sa usiluje o zvýšenie podielu na rastúcej aktivite, keďže spoločnosti v druhom najväčšom hospodárstve svete pristúpili k obnoveniu zahraničných obchodov.

Na základe dnešnej internej správy, ktorú v pondelok uviedla agentúra Reuters, by divíziu banky so sídlom v Pekingu, mal viesť Chu ktorý sa stane výkonným riaditeľom tímov služieb pre oblasť investičného bankovníctva (IBS). Predtým pôsobil v spoločnosti Deutsche Bank 10 rokov, naposledy ako vedúci oddelenia pre oblasť spotrebiteľov a maloobchodu v Ázii a predtým ako vedúci spoločnosti China Power and Utility.

Banka Goldman potvrdila obsah informácií, ale odmietla ho komentovať. Táto spoločnosť založená v New Yorku uviedla, že v Číne môže najať ďalšie osoby.

Goldman v memorande uviedla: “Menovanie Billa je súčasťou nášho zamerania na strategické najímanie, keďže naše zdroje sústreďujeme na očakávaný rast čínskej korporátnej činnosti v strednodobom a dlhodobom horizonte a tešíme sa na ďalšie oznámenia v primeranom čase.”

Súvisiace:
Goldman Sachs sa chce stať Googlom na Wall Street
Goldman vyvíja robo-poradcov. Plánuje poskytovať investičné poradenstvo širokej verejnosti

Údaje od agentúry Reuters uviedli, že Goldman sa z Japonska v prvej polovici roka 2017 stala vedúcim poradcom pre oblasť fúzií a akvizícií v Ázii.

Aktivita v regióne klesla o 15 percent, keďže zahraničné obchody čínskych spoločností – motor aktivít v oblasti fúzií a akvizícií pre oblasť Ázie – klesli o 49 percent, najmä kvôli zásahu Pekingu proti odlivu kapitálu a bližšiemu skúmaniu akvizičných konglomerátov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters

Facebook komentár