Graf_Obrovsky_rozdiel_ako_generacie_minaju_svoje_peniaze_2017_top

Generácia milénia prekonávajú svojich starších kolegov vo výdavkoch na reštaurácie. S týmto výsledkom prišli nové údaje o výdavkoch kreditných kariet od Bank of America Merrill Lynch.

(generácia milénia je sa narodila v rokoch 1985 až 1995)

Analytici banky uviedli: “Všetky štyri demografické skupiny vynakladajú približne rovnaký objem svojho koša výdavkov na potraviny,” … “Ale generácia milénia sústreďuje viac svojich výdavkov v reštauráciách, zatiaľ čo ostatné tri generácie míňajú viac finančných prostriedkov v obchodoch s potravinami”.

Údaje zozbierané počas 12 mesiacov, ktoré sa končia v júni, taktiež ukazujú, že generácia milénia vynakladá väčší objem svojich príjmov na elektroniku, hobby a oblečenie ako staršie generácie.

Zatiaľ čo generácia milénia na benzín vynakladá najviac – 10,8% svojich rozpočtov – banka zistila, že výdavky na pohonné hmoty klesli v piatich po sebe nasledujúcich mesiacoch. Veľká časť z tohto mimoriadneho disponibilného príjmu smeruje do oblasti reštaurácií.

Súvisiace:
Mladí zarábajú menej ako predchádzajúce generácie
Generácia milénia má úplne iný prístup k investovaniu ako ich rodičia

Bank of America ďalej uviedla: “Naša analýza ukazuje, že reštaurácie majú tendenciu ťažiť z toho, ak ceny benzínu klesajú.”

Nie je prekvapujúce, že staršie generácie v lekárňach míňajú značne viac finančných prostriedkov. Starší ľudia prijímajú viac liekov na predpis. Taktiež trávia viac na nábytok a stavebný materiál (ako generácia milénia), keďže pravdepodobne v omnoho menšie miere vlastnia svoj vlastný dom.

Generácia Y (milénia), ktorá je dnes najväčšou demografickou skupinou, v poslednom čase čelí kritike z dôvodu rozloženia svojich výdavkov. Začiatku tohto roka, austrálsky realitný magnát svet zaplavil titulkami, kedy uviedol, že táto generácia nie je schopná kúpiť si svoju nehnuteľnosť, pretože často jedia príliš drahé potraviny (avokádovú pomazánku).

Graf_Obrovsky_rozdiel_ako_generacie_minaju_svoje_peniaze_2017

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bank of America Merrill Lynch, MarketWatch

Facebook komentár