Pravidla_neutrality_siete_sa_oficialne_skoncia_23_aprila_2018

Koniec neutrality siete je oficiálne stanovený na jar roku 2018.

Zrušenie neutrality siete od Federálnej Komunikačnej Komisie (FCC), podľa kópie, ktorá bola vo štvrtok uverejnené vo Federálnom registri, by malo nadobudnúť účinnosť 23. apríla.

Republikánmi riadený FCC v decembri hlasoval podľa straníckych línií, pre zrušenie ochrany siete v rámci Obamovej éry, ktorej cieľom bolo udržať internet otvorený a spravodlivý.

Následne tak FCC zruší pravidlá, ktoré poskytovateľom internetových služieb bránia blokovať alebo spomaľovať prístup k online obsahu. FCC takisto poskytovateľom zabráni obmedzeniam okolo blokovania, ktorými by uprednostňovali vlastný obsah.

Úsilie o zrušenie telekomunikačný priemysel uvítal, ale rôzne skupiny technologického priemyslu a spotrebiteľov, voči týmto krokom protestovali.

Očakáva sa, že vydanie tohto dokumentu okolo zrušenia neutrality siete oficiálne odštartuje vlnu právnych nárokov a pokusov Kongresu o zrušenia neutrality siete, pod hlavičkou FCC.

Generálny prokurátor pod hlavičkou viac ako 20 štátov, počas minulého mesiaca podal žalobu na zastavenie tohto procesu. Žaloby súčasne podali aj technologické spoločnosti ako Mozilla. Vo štvrtok Mozilla žalobu podala opätovne.

Súvisiace: Neutralite siete: Veľké technologické firmy sú pripravené stať sa ešte silnejšími!

Denelle Dixon, ktorý je vedúcim predstaviteľom spoločnosti Mozilla v oblasti práva a obchodu, vo včerajšom príspevku napísal: “Pôvodne sme podali žalobu ešte skôr, ale súd uviedol, že správny termín bude až po vydaní tohto dokumentu,” … “Preto dnes, hneď po uverejnení príkazu, Mozilla opätovne podala žalobu proti požiadavke FCC, pre zrušenie neutrality siete.”

Demokrati taktiež majú v Senáte dostatok hlasov na to, aby prijali opatrenie, ktoré by obnovilo neutralitu siete, aj keď toto opatrenie by potom čelilo zúfalému boju o podporu Bieleho Domu a prezidenta Trumpa.

Rastúci počet demokratických štátnych zákonodarcov sa pokúšal vziať veci do vlastných rúk tým, že by sa snažili pretlačiť zákony k obnovenie neutrality siete, v rámci svojich hraníc.

Aj to by mohlo skončiť na súde. Ako súčasť konečného rozkazu FCC tvrdí, že má právo zabrániť štátom, aby uplatňovali zákony, ktoré sú v rozpore so zrušením neutrality siete.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC, WSJ

Facebook komentár