Len pred mesiacom sa ukázalo, že Facebook má viac ako 2 miliardy aktívnych mesačných používateľov. To znamená, že v danom mesiaci sa na Facebook 1x (minimálne) prihlásilo na svoj účet viac ako 25% populácie sveta.

Tento druh hodnoty je takmer nemožné pochopiť.

Skúsime to dať do perspektívy: predstavte si zaplnené sedadlá na štadióne Yankee, kde sa zmestí až 50 000 ľudí a následne si predstavte až 40 000 takých štadiónov. Tým získate predstavu o tom, koľko ľudí sa po celom svete prihlási na Facebook, každý mesiac.

Súvisiace: MAPA: Ako vyzerá Internet a ako je poprepájaný

Pre lepšiu predstavu

Predstava so štadiónom Yankee môže pomôcť, ale je stále veľmi ťažké si to predstaviť.

Rozsah internetu je taký veľký, že nemá zmysel sa pozerať na mesačné informácie alebo dokonca aj denné údaje.

Namiesto toho skúsme sa pozrieť na to, čo sa deje na internete len v jednej minúte:

Graf_aktivity_na_internetu_v_priebehu_jednej_minuty_2017

Každým rokom Lori Lewis a Chadd Callahan z Cumulus Media vytvárajú grafické znázornenie, ktoré ukazuje neuveriteľný rozsah oblasti e-commerce, sociálnych médií, e-mailov a ďalšieho vytvárania obsahu, ktorý sa na internete udeje.

Konkurencia v obsahu (content)

Ak ste niekedy uverejnili príspevok na Facebooku alebo Instagrame, je bezpečné povedať, že vyššie uvedené šírenie obsahu v našich sociálnych zdrojoch je súčasťou celej tejto príčiny.

Vo vesmíre sociálnych médií, kde nie sú žiadne prekážky vstupu a existuje takmer nekonečné množstvo konkurencie, hra na úrovni obsahu naklonila váhy k tomu, aby sa stala scenárom “víťazov pre prijatie čohokoľvek.” Keďže ľudia nemajú čas pozrieť sa na 452 200 statusov zverejnených na sociálnej sieti Twitter, ktoré sa objavujú každú minútu, samozrejme priťahujú veci, ktoré už majú sociálny dôkaz.

Ľudia odoberajú a pozerajú sa na ľudí, ktorým dôverujú, aby videli, o čom sa už hovorí a preto sú ovplyvňovatelia pre obchodníkov dôležitejší omnoho viac, ako kedykoľvek predtým.

Súvisiace: Graf: Absolútna dominancia prehliadača Google Chrome

Pohľad na cenu

Pre tých, ktorí dokážu využiť správnu stratégiu a načasovanie, potenciálne úspechy sú naozaj okúzľujúce.

Graf_aktivity_na_internetu_v_priebehu_jednej_minuty_2017_graf

Nekonečnou výzvou však je, ako vyčnievať z davu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, Visual Capitalist/Hootsuite

Facebook komentár