Instagram_prekonal_Snapchat_ako_najpouzivanejsia_aplikacia_medzi_dospievajucimi

Jedna služby sociálnej aplikácie Instagram pomohla zosadiť z vedúcej pozície Snapchat ako najpoužívanejšiu aplikáciu medzi mladistvými.

Investičná banka Piper Jaffray v pondelok uverejnila svoju výročnú správu “Akciové spoločnosti pre tínedžerov”, v ktorej sa zúčastnilo 8 600 dospievajúcich z 48 štátov, aby odhadli rastúce trendy v oblasti módy, zábavy a technológií. Po prvýkrát spoločnosť Instagram prekonala Snapchat z hľadiska používania tínežderov.

Prieskum zistil, že 85% mladistvých uviedlo, že použili Instagram aspoň raz za mesiac, zatiaľ čo 84% z nich uviedlo, že používali Snapchat najmenej raz za mesiac. To je prvýkrát, čo spoločnosť Instagram prekonala Snapchat v prieskume spoločnosti Piper Jaffray, ktorého história siaha až na jar 2016.

Súčasne Snapchat medzi dospievajúcimi používateľmi je naozaj veľmi obľúbená: Na otázku, aká je ich obľúbená platforma sociálnych médií, si v poslednom prieskume až 46% mladistvých vybralo Snapchat, zatiaľ čo 32% si vybralo Instagram. Celkovo sa Snapchat a Instagram stali dvoma najpoužívanejšími aplikáciami medzi tínedžermi, s Twitterom a Facebookom.

Súvisiace:
4 Grafy: Ako sa podnikanie Facebooku mení vďaka Instagramu
Tretina rastu tržieb z reklamy Facebooku pochádza z Instagramu

Snapchat v poslednej dobe klesá na popularite medzi všetkými vekovými skupinami, najmä po tom, ako vykonali redizajn, čo malo za následok negatívnu spätnú väzbu medzi jej užívateľmi. V skutočnosti krátko po tom, ako spoločnosť Snapchat vo februári zmenila dizajn, približne 1,2 milióna ľudí podpísalo on-line petíciu s prosbou vývojárov spoločnosti Snapchat o zrušenie aktualizácie. Spoločnosť Snapchat sa niektoré zmeny v máji rozhodla vrátiť a dokonca aj generálny riaditeľ spoločnosti Snap – Evan Spiegel uznal, že prepracovanie ovplyvnilo počet používateľov Snapchatu.

Počas niekoľkých posledných mesiacov spoločnosť Instagram pridala prvky, ktoré sa zdali, že kopírujú Snapchat, ako príbehy a miznúce fotografie s priamym odkazom, ale zdá sa, že pre veľký počet používateľov Instagramu boli požitkom: Spoločnosť v júni oznámila 1 miliardu aktívnych mesačných používateľov. Spoločnosť Snapchat nezverejnila počet svojich globálnych mesačných aktívnych používateľov, ale nahlásila 100 miliónov aktívnych mesačných používateľov v Spojených štátoch a Kanade.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, Piper Jaffray

Facebook komentár