Pýtate sa, koľko môže stať najdrahšia kancelárska budova na svete? Odpoveď na túto otázku prináša hedge fondová  spoločnosť Zimmer Lucas Capital, ktorá predáva rezidenciu Beaux-Arts, bývalý domov pre bývalého riaditeľa Lehman Brothers za 50 miliónov dolárov.

Ako informuje stránka curbed.com, titul najdrahšej kancelárskej budovy jej neubrala ani 15 miliónová zľava z pôvodnej ceny 65 miliónov dolárov. S cenou vyše 30 tisíc dolárov za štvorcový meter valcuje daná rezidencia najdrahšie Manhattenské kancelárie s cenou približne 17 tisíc za štvorcový meter.

Rodinný dom, postavený v roku 1889 bol pôvodne rezidenciou bývalého riaditeľa Philipa Lehmana, tiež známeho svojou zbierkou umeleckých diel. Pred nedávnom ale táto budova, hneď oproti New Yorkskému Múzeu súčasného umenia, bola pretransformovaná na kancelársky priestor.

Po Philipovej smrti býval na danej adrese jeho syn Robert, ktorý daroval otcovu umeleckú zbierku Metropolitnému múzeu umenia.

V roku 2005 putovala rezidencia do rúk investičného hedge fondu za cenu 13 miliónov dolárov, vďaka ktorému začala budova slúžiť  ako sídlo vedenia.

 

Päťposchodová budova sa rozprestiera na západnej päťdesiat štvrtej ulici.

Hneď oproti nájdete Múzeum moderného umenia.

Budova bola navrhnutá ešte v roku 1889 ako rezidencia pre bývalého riaditeľa Lehman Brothers, Philipa Lehmana a tiež jeho manželku.

Počas masívnej rekonštrukcie v roku 2006 bol pristavený presklený ateliér.

Originálne detaily budovy pretrvávajú aj naďalej.

Dnes na danej adrese sídli investičný hedge fond.

Podľa informácií poskytnutých predajcom, tu nájdete priestor nielen pre kancelárie ale aj pre oddych. Priestory sú vhodné na zriadenie školy, uzavretého klubu, diplomatickej rezidencie alebo aj úradu.

Preložil: Michal Molnár

Zdroj: AllMoneyInAmerica

Facebook komentár