Miliardar_vsadil_na_BlackRock_s_aktivami_o_rozsahu_5_7_biliona_2017

Miliardár Dan Loeb, ktorý vedie spoločnosť hedžových fondov – Third Point vykonal veľkú stávku na veľkého hráča s menom Blackrock, ktorý je najväčším správcom aktív vo svete.

V liste ku klientom z 26. júla, v ktorom vysvetlil svoju investíciu do akcií, spoločnosť Third Point uviedol: ” Myslíme si, že s ohľadom na BlackRock sa jedná o nepochopenú štýl podniku, čo sa len začína ukazovať.”

Tu je výňatok z vyjadrenia:

“Vidíme Blackrock ďaleko viac ako len správcu aktív, ktorý je závislým od pohybov na trhu. Čoraz viac sa stáva sieťou, alebo podobným podnikom kde výnosnosť je navyšovaná cez ETF fondy (jej divíziu iShares), dát a analytických služieb (cez Aladdin). Ide o oligopolné podniky s rýchlejším rastom a oveľa vyššími prírastkovými maržami než tradičná oblasť správy aktív a preto si v priebehu času zaslúžia oveľa vyššie násobky P/E (cena voči zisku). Tento pomer sa pohybuje na menej ako 15- násobku našej prognózy pre rok 2019 a očakávame konzistentný nárast ziskov na akciu v polovici strednodobého horizontu. Myslíte si, že BlackRock je nepochopený podnik a začína to byť vidno stále viac a viac.”

” … spoločnosť iShares v Spojených štátoch v prvom štvrťroku zaznamenala viac prílivov než 10 ďalších konkurentov … Myslíme si, že toto zrýchlenie pre oblasť ETF sa práve začína, keďže globálne zmeny v regulácii tlačí na lacnejšie a transparentnejšie investičné produkty a inštitucionálni investori začínajú využívať ETF fondy ako investičné riešenia, najmä v oblasti fixných príjmov – oblasť, v ktorej spoločnosť BlackRock má dokonca vyšší podiel na trhu s produktmi ETF (~ 50%). ”

Na tento fakt v oblasti ETF fondov, poukázal aj v minulo-mesačných vyjadreniach aj generálny riaditeľ spoločnosti BlackRock, Larry Fink. Spoločnosť BlackRock drží aktíva o rozsahu 5,7 bilióna dolárov.

Fink počas oznámenia výsledkov za druhý štvrťrok (17. júla) uviedol: “Indexové fondy a ETF fondy stále predstavujú len 10% celkovej kapitalizácie akciového trhu,” … “Vďaka kapitalizácii akciových trhov o rozsahu 160 biliónov amerických dolárov máme oveľa viac príležitostí na rast pre oblasť ETF fondov nielen pre oblasť akcií, ale aj aktívach z fixných príjmom a verím, že je to len začiatok.”

Investičná spoločnosť Third Point v prvom polroku tohto roka (podľa správy pre klientov firmy) dosiahla výnos na úrovni 10,7%. To je viac, ako zisk amerického akciového indexu S&P 500, ktorý sa za rovnaké obdobie nachádza na úrovni 9,3%.

Offshore fond spoločnosti Third Point v druhom štvrťroku získal 4,6% v porovnaní s 3,1% ziskom v akciovom indexe S&P 500.

Súvisiace:
Blackrock: “Najväčší trend v investovaní ešte len začína“
Čínske akciové by mohli prilákať viac ako $400 miliárd: BlackRock

Tu sú niektoré ďalšie informácie z listu spoločnosti Third Point:

* “V našom januárovom liste investorom sme sa vyjadrili k názoru, že rok 2017 bude charakterizovaný celosvetovou revolúciou, ukončením zmierňovania politiky od centrálnej banky a rastom fiškálnych výdavkov a daňovej reformy od vlády Donalda Trumpa (pre hospodárstvo USA). Žiadna z týchto predpovedí sa však nestala realitou. ”

* “Pri pohľade do druhej polovice roka sa stále domnievame, že centrálne banky budú dôležitými hnacími mechanizmami. Hoci by mohlo byť príliš skoro povedať, že kľúčové centrálne banky sa zmenia na proti-inflačné, ich tón sa však mení. Avšak je otázne či v USA nastane zmena, keďže aktuálne je vidno slabé úrovne inflácie a je vidno negatívne správy o stave CPI (index spotrebiteľských cien) a maloobchodných predajoch, čím je pre Fed obtiažne rozhodnúť sa a na základe nedávnych pripomienok od predsedkyne Janet Yellenovej sa to nezdá byť pravdepodobné, Ale veríme, že Fed v krátkom čase začne so znižovaním bilancie, ale ďalšie zvýšenie sadzieb bude pozastavené až do zrýchlenia rastu a inflácie.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, WSJ

Facebook komentár