Čínsky smartphone výrobca Xiaomi jednoducho musel zažiť jeho najlepší predajný deň v histórií, keďže počtom predaných mobilných telefónov predávaných v 24 hodinách sa dostal do Guinnessovej knihy rekordov.

Spoločnosť počas jej propagácie “Mi Fan Fest” dosiahla predaje o hodnote neuveriteľných 2,08 miliardy čínskych juanov (335 miliónov amerických dolárov), čím sa jej podarilo predať 2,12 miliónov smartphonov, 770 000 inteligentných spotrebičov, 247 000 rozdvojok, 208 000 fitness hodinky, 79 000 wi-fi zariadení a 38 600 inteligentných televízorov. S touto informáciu prišla na svojom oficiálnom účte na Twitteri.

Súvisiace:

Čínska spoločnosť smartphonov Xiaomi zarába oveľa viac než si myslíme

Najväčší výrobca smartphonov v Číne za rok strojnásobil svoje predaje

Táto spoločnosť založená v Pekingu, ktorá práve oslávila piate výročie svojej existencie, je často nazývanou čínskym Apple. Jej generálny riaditeľ, Lei Jun taktiež na niektorých akciách nosí podobné oblečenie – čierne roláky a modré džínsy, ako často nosil Steve Jobs od spoločnosti Apple, keď predstavoval nové produkty jeho firmy.

Spoločnosť Xiaomi je jedným z piatich najvýznamnejších svetových výrobcov smartphonov a predajmi v Číne prekonáva firmu Apple. Xiaomi sa v súčasnosti rozširuje aj do iných oblastí, ako sú smartphony, keďže vytvorila sadu produktov od inteligentných fitness doplnkov, po kamery v štýle Go-Pro.

Xiaomi ešte len na začiatku tohto roka vstúpila na americký trh a najala si bývalého výkonného riaditeľa spoločnosti Google, menom Hugo Barra s cieľom získať pomoc pre svoju medzinárodnú expanziu.

Facebook komentár