Ak Vás zaujal niektorý z článkov a chcete podporiť našu prácu, najjednoduchší spôsob ako tak urobiť je kliknúť na “páči sa mi to“, alebo náš článok “tweetowať.  Vaša odozva nás vedie k tomu aby sme pokračovali v publikovaní a preto Ďakujeme za každú jednu návštevu, odporúčenie, zdielanie, like alebo tweet… :-) Team portálu www.FinancnyTrh.com

Jamie Dimon naozaj miluje Ameriku.

Generálny riaditeľ (CEO) banky JPMorgan v nedávnom rozhovore prišiel s vlasteneckými vyjadreniami, kde povedal: „Áno, Amerika má problémy, ale taktiež má pred sebou “neuveriteľnú budúcnosť.” Tu je prepis z rozhovoru:

“Na moment Vám poviem niečo z patriotizmu Spojených štátov. Máme najlepšie armádu na svete, zároveň aj najlepšie armádne bariéry, ktoré boli kedy vybudované, nazvané Atlantik a Pacifik.

Veľmi pokojných a priateľských susedov – Mexiko a Kanadu. Niektoré z najlepších univerzít na svete, niektoré z najlepších podnikov na planéte, veľkú pracovnú morálku, rozsiahly právny štát, iný než často platí pre banky. Najširšie a najhlbšie finančné trhy, ktoré svet kedy videl.

Nemusíme cestovať do Brazílie, Ruska, Indie, Číny. Nerobím si z nich srandu. Máme všetky potraviny, vodu a energiu, ktorú potrebujeme. Opäť platí, že to nemusíte od nikoho kupovať.

Hovorím to z rešpektu k Číne. Nemajú dostatok potravín, vody a energie. Majú 500 miliónov ľudí, ktorí žijú v chudobe a majú veľa problematických susedov. Takže viete, my, v Amerike sme na tom naozaj veľmi dobre. Naša budúcnosť bude neuveriteľná.”

Súvisiace: 
Čínske firmy sú na nákupoch a Wall Street im ide na pomoc
Vývoz ropy z USA vzrástol až 7-násobne!

Samozrejme však všetko nie je ružové. Ďalej dodal:

“Nemáme božské právo na úspech. A keď komunikujem s mnohými politikmi, zhodneme sa, že taktiež máme vážne problémy. Sú nimi imigrácia, ako aj nedostatok infraštruktúry. Zároveň jednou z nich je aj nerovnosť príjmov, preto meníme naše mzdové sadzby u JPMorgan. Takže poďme sa spojiť a spolupracujme.“

Tento generálny riaditeľ čoraz viac poukazuje na ekonomické a politické problémy, ktorým čelí USA a svet, zároveň osvetľuje niektoré z problémov, ktoré existujú a zároveň zdôraznil, že Amerika nie je v takom zlom stave, ako niektorí veria.

Stručne povedané, zatiaľ čo mohla by byť lepšou, nikdy nebola tak pozitívnou.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, MarketWatch

Facebook komentár