JPMorgan_Chase_planuje_nove_hlavne_sidlo_v_Manhattane

JPMorgan Chase vytvára novú centrálu na svojom starom mieste.

Banka plánuje strhnúť svoju 50-poschodovú budovu na Park Avenue, v New Yorku a na rovnakej adrese chce vybudovať mrakodrapom so 70 poschodiami.

Generálny riaditeľ Jamie Dimon a starosta Bill de Blasio túto novinku predstavili počas dnešného dňa.

Spoločnosť uviedla, že v novom sídle bude pracovať približne 15 000 zamestnancov. Výstavba starého sídla banky JPMorganu bola koncom 50. rokov navrhnutá pre približne 3500 zamestnancov.

Očakáva sa, že jeho výstavba sa začne v roku 2019 a bude trvať päť rokov. Väčšina zamestnancov v ústrediach bude v priebehu výstavby premiestnená do jej blízkosti.

Súvisiace:
Jamie Dimon a postavenie USA vo svete
JPMorgan v 4Q za jedného klienta prišla o $ 273 miliónov

JPMorgan zároveň poznamenala, že projekt vytvorí 8 000 pracovných miest, ktoré súvisia s výstavbou.

Budova bude prvým veľkým projektom nového rezidenčného plánu v East Midtown, na Manhattane. V rámci povolení musí banka JPMorgan zakúpiť rozvojové práva pre blízke budovy a pomôcť k zlepšeniam uličiek, chodníkov a dopravy.

Dimon vo vyhlásení uviedol: “Opätovne sa vo veľkej miere vraciame do New Yorku a súčasne zabezpečujeme, aby sme pôsobili vo vysoko efektívnom prostredí svetovej triedy.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNN

Facebook komentár