Klienti_spolocnosti_Ameritrade_mozu_obchodovat_na_burze_cez_Facebook_2017

Facebook môžete v súčasnosti využívať celou škálou rôznych spôsobov. Medzi najpopulárnejšie funkcie patrí blahoželanie k narodeninám svojich priateľov, zdieľanie fotografií z posledného výletu či zapálené diskusie o politických témach. Najnovšou možnosťou je obchodovanie s cennými papiermi.

Spoločnosť TD Ameritrade 23. októbra (pondelok) vyhlásila, že jej klienti budú schopní pomocou aplikácie Facebook Messenger obchodovať s akciami a ETF. Zákazníci spoločnosti budú mať pomocou tejto služby možnosť vykonávať vklady na svoje účty, prezerať si videá o štvrťročnej výkonnosti svojich investícií a budú získavať týždenné výkazy o správaní sa finančných trhov.

Sunayna Tutejová, ktorá je v rámci spoločnosti TD Ameritrade zodpovedná za zavádzanie nových technológií a inovácií do praxe, v rozhovore uviedla: „Investovanie a obchodovanie na burze sa niektorým klientom môže zdať zastrašujúce a príliš komplexné. Týmto krokom sa snažíme dosiahnuť akési rúcanie bariér a budovať skúsenosť, s ktorou sa budú môcť užívatelia bez obáv stotožniť.“

Spoločnosť TD Ameritrade oznámila svoju spoluprácu s prevádzkovateľom sociálnej siete v auguste tohto roku. Sledovala tak príklad spoločností ako Bank of America, Mastercard a American Express, ktoré začali využívať takzvaných „chatbotov“. Jedná sa o umelú inteligenciu vo forme live chatu, ktorá dokáže rozprávať ľudskou rečou a pomôcť Vám tak v rôznych oblastiach ušetriť finančné i časové náklady. Ameritrade je však prvou spoločnosťou, ktorá sa rozhodla ponúkať prostredníctvom tejto platformy aj služby v rámci obchodovania na burze. Tutejová tvrdí, že „chatboti“ uľahčia obchodovanie bežným investorom najmä pomocou ich oboznámenia so základnými obchodnými príkazmi, medzi ktoré patria napríklad príkazy „market“ a „limit“.

Súvisiace:
Mladí ľudia sa riadia tradičným pravidlom investovania
Akcie Apple a Google si môžete už kúpiť v potravinách pri pokladni

TD Ameritrade, ktorá je maklérskou firmou s centrálou v meste Omaha v štáte Nebraska, plánuje rozšíriť svoje služby aj na poli ďalších technologických platforiem. V blízkej budúcnosti by sa medzi ne mali zaradiť Amazon, Apple, Google a Twitter.

Tutejová dodáva: „Čoraz viac spotrebiteľov trávi svoj čas na týchto moderných rozhraniach. Radi pomocou nich udržiavajú kontakt so svojimi priateľmi, rodinami a obľúbenými značkami. Rozhodli sme sa, že kým tu trávia čas, ponúkneme im možnosť získať prehľad o trhu a kontrolu nad ich vlastnými portfóliami.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Blooomberg

Facebook komentár