Apple-a-Paramount-diskutuju-o-spolocnom-baliku-streamovacich-sluzieb

Akcie mediálnych spoločností v piatok zaznamenali zisky, po správe denníka The Wall Street Journal, že spoločnosť Apple a Paramount Global sa nachádzajú v počiatočnej fáze rokovaní ohľadom ponuky balíka streamovacích služieb týchto dvoch spoločností.

Na konci tohto týždňa uviedol denník The Wall Street Journal, že spoločnosti rokovali o spojení Apple TV+ a Paramount+ v ponuke, ktorá by stála menej ako predplatné oboch služieb samostatne.

Akcie spoločnosti Paramount v piatok vzrástli o takmer 10 %, zatiaľ čo akcie spoločnosti Warner Bros., ktorá vlastní streamovaciu službu Max, vzrástli o viac ako 8 %. Paramount v tomto roku klesla približne o 6 %, zatiaľ čo Warner Bros Discovery, ktorá v treťom štvrťroku vykázala zisk zo streamingu, vzrástla približne o 19 %.

Spoločnosti Apple a Paramount na žiadosti o komentár nevedeli bezprostredne reagovať.

Paramount+ a Apple TV+ by mohli byť ideálnou kombináciou vzhľadom na ich rozdielne obsahové stratégie. Apple TV+ je známa tým, že ponúka bohatú knižnicu exkluzívneho a prestížneho obsahu, zatiaľ čo Paramount+ sa môže pochváliť väčším katalógom známach televíznych programov a filmov.

Správa prichádza v čase, keď sa v mediálnom priemysle čoraz intenzívnejšie hovorí o spájaní konkurenčných streamovacích služieb.

Líder v oblasti streamovania – Netflix a Max uzavreli dohodu so spoločnosťou Verizon o spojení týchto dvoch služieb za údajných 10 dolárov mesačne, čo je menej ako 17 dolárov, ktoré by táto kombinácia bežne stála. Predseda predstavenstva skupiny Liberty Media a člen predstavenstva Warner Bros. Discovery – John Malone často hovoril o tom, ako by mohli vyzera streamingové balíky. Spoločnosť Disney v súčasnosti ponúka balík služieb Hulu, Disney+ a ESPN+.

Tento trend sa rozšíril aj mimo streamingu. Po spore na začiatkom tohto roka spoločnosti Disney a Charter uzavreli dohodu, na základe ktorej niektorí zákazníci spoločnosti Spectrum získajú prístup k plánu Disney+ s podporou reklám, čo by sa podľa niektorých odborníkov mohlo stať populárnejším krokom.

Partnerstvo so spoločnosťou Apple by mohlo byť rozsiahlou príležitosťou, ako pomôcť spoločnosti Paramount zmeniť smer v rýchlo sa meniacom mediálnom prostredí. Agentúra CNBC uviedla, že majoritná akcionárka spoločnosti Paramount Shari Redstoneová je otvorená uzatváraniu veľkých obchodov, keďže spoločnosť trpí poklesom príjmov a stratami z oblasti streamingu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár