Donald Trump je stále bohatším ako vy, ale tento rozdiel sa podľa nových výpočtov čistej hodnoty majetku zmenšuje.

Poklesy nehnuteľností v New Yorku zasiahli majetok tohto podnikateľa, čím čistá hodnota v poslednom roku poklesla z 4,5 miliardy dolárov, až o 800 miliónov dolárov. Časopis skúmal 28 nehnuteľností Donalda Trumpa a zistil, že 18 z nich pokleslo na hodnote, kde najpozoruhodnejší pokles zaznamenal Trump Tower na Manhattane, jeho nehnutelnosť 40 Wall Street, v blízkosti New York Stock Exchange, a jeho luxusný klub Mar-a-Lago v Palm Beach, na Floride.

Trump Tower, ktorá je budovou na Fifth Avenue, podľa časpopisu Forbes je najcennejšou nehnuteľnosťou Trumpa, v hodnote 471 miliónov dolárov. Avšak mimo New Yorku, ako aj jeho budova 555 California Street, v San Franciscu s hodnotou 1,645 miliardy dolárov, za posledný rok zaznamenala nárast o 32 miliónov dolárov.

Súvisiace:
Ako rástol majetok Donalda Trumpa voči iným úspešným miliardárom
Tu je 10 najtrápnejších bankrotov celebrít všetkých čias

Wall Street do kampane demokratickej kandidátky – Hillary Clintonovej nalial omnoho viac finančných prostriedkov. Clintonová z finančného sektora podľa Centra pre citlivú politiku získala 58,5 dolárov miliónov, zatiaľ čo Trump prijal okolo 557 000 dolárov .

V priebehu kampane, Trump uviedol, že hodnotu jeho čistého majetku odhaduje na úroveň viac ako 10 miliárd dolárov. Naproti tomu jeho demokratická konkurentka Hillary Clintonová má hodnotu majetku na úrovni 31,3 milióna dolárov (podľa Money Nation).

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, Yahoo

Facebook komentár